Naujienos


LIETUVOJE SPARČIAI DAUGĖJA FUTBOLO KLUBŲ, TURINČIŲ SAVO AKADEMIJAS

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-09-18 22:50   [ atnaujinta 2018-09-18 22:50 ]

Vilniuje vyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) organizuojamas kasmetinis futbolo klubų, turinčių pilnavertę klubinę struktūrą susitikimas. Jų metu pasidalinta jaunus žaidėjus rengiančių klubų gerąja praktika, aptartos pagrindinės veiklos aktualijos, iššūkiai, naujos idėjos.

Profesionalių, pilnavertės struktūros klubų skaičius Lietuvoje auga

LFF Licencijavimo vadovas Laurynas Zibolis pristatė pokyčius, įvykusius šioje srityje 2018 m. pirmoje pusėje. Kaip ir planuota, nuo metų pradžios Jonavos KKSC vaikų ir jaunimo grupės buvo perkeltos į klubą „VšĮ Jonavos futbolas“. Taip pagal gerąją praktiką apjungė visas pagrindines veiklas klube piramidės principu ir pasiruošė tolimesniems kokybiniams klubo vystymo pokyčiams. Kertiniai pokyčiai įvyko ir Panevėžyje pakeitus biudžetinės futbolo akademijos statusą. Jai metų pradžioje tapus viešąja įstaiga, futbolo klubas „Panevėžys“ tapo vienu iš akademijos dalininkų ir taip pat užbaigė vientisos struktūros formavimą. Tokia struktūra užtikrins klubo su savivaldybe bendrą dalyvavimą akademijos veikloje. Abi įstaigos kels uždavinius akademijai ir nustatys bendrąją veiklos strategiją.

„Džiugu, kad „Panevėžio“ klubas, savivaldybė ir akademija iš esmės nusprendė ne imituoti bendrą klubo ir akademijos veiklą, pagrįstą trumpalaikėmis sutartimis, tačiau rinktis šiuolaikinius ir laiko patikrintus viešos ir privačios partnerystės modelius, kurie ateityje taps pavyzdžiu ir kitoms biudžetinėms futbolo mokykloms, savivaldybėms ir klubams“, – tvirtino L. Zibolis.

Susitikimo metu, su Panevėžyje įvykusiais pokyčiais ir savo patirtimi kaip to pasiekti, seminaro dalyvius supažindino Panevėžio miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis, klubo ir akademijos vadovai.

„Taryba vienbalsiai pritarė klubo priėmimui į akademijos dalininkus, tikimės tolimesnio glaudaus ir nuoseklaus bendradarbiavimo. Norime, kad vaikai turėtų, ko siekti kylant piramidėje nuo pirmų žingsnių iki profesionalaus žaidimo. Visa tai prisideda ir prie pačio „Panevėžio“ klubo įvaizdžio formavimo. Džiaugiamės, kad komanda yra Pirmos lygos lyderė. Visų mūsų noras yra matyti klubą kitą sezoną A lygoje. Klubas turi visapusišką mūsų palaikymą ir galime tik pasidžiaugti, jog kiekvienais metais „Panevėžys“ demonstruoja vis geresnius rezultatus tiek atsižvelgiant į gerąją praktiką, tiek žaidimą aikštėje“, – kalbėjo J. Jasiukaitis.

Šiame kontekste svarbūs ir Baltijos futbolo akademijos bei FM Ateitis akademijų sprendimai suformuoti pagrindines komandas ir dalyvauti LFF II lygos pirmenybėse, taip pat „Trakų“ futbolo klubo pradėtas įgyvendinti naujos futbolo akademijos steigimo planas.

Labiausiai padirbėti šioje srityje antrame 2018 m. pusmetyje reikia Marijampolės „Sūduvai“, Kauno „Stumbrui“, „Kauno Žalgiriui“, Klaipėdos „Atlantui“, „Palangai“. Tuo tarpu, dauguma I lygos klubų šioje srityje svarbius sprendimus įgyvendino jau prieš keletą metų: „Banga“, „Utenis“, „Nevėžis“, „Džiugas“ ir „Dainava“  jau gali pasigirti Vakarų Europai būdinga klubų struktūra nuo vaikų iki pagrindinės komandos.

„Tikimės, kad po metų-kitų, visi A ir I lygos klubai turės savo jaunimo akademijas, tiesiogiai ugdys žaidėjus savo pagrindinei komandai“, – sakė L. Zibolis.

Klubinis futbolas, akademijos ir didieji miestai

Pasinaudojant galimybe, kad šį kartą susitikimas vyko Vilniuje, viena iš aktualių temų buvo ir didesniųjų miestų aktualijos. Dėl teigiamo neformalaus ugdymo krepšelio sisteminio poveikio, sparčiai didėjant futbolo mokyklų akademijoms ir klubams, kurie ugdo futbolininkus, didžiųjų miestų savivaldybėms natūraliai kyla dilemos, kaip teisingai įvertinti tokias akademijas, kaip skirti finansavimą ne pagal teisinį statusą, tačiau pagal aiškius ir išmatuojamus kiekybinius ir kokybinius veiklos rodiklius. Susitikime dalyvavę Vilniaus savivaldybės ir KKSD atstovai pasidalino savo mintimis apie strateginius sporto valdymo klausimus, akcentavo poreikį derinti ugdymo programas, reikalavimus trenerių išsilavinimui bei finansavimo ir skatinimo mechanizmus tarp skirtingų institucijų: federacijų, švietimo ir mokslo ministerijos, Kūno kultūros ir sporto departamento.

Jaunimo ugdymo kokybė – prasidėjęs futbolo įstaigų sertifikavimas atskleidžia realią situaciją skirtingais kampais

Seminaro dalyviai ne kartą aptarė svarbiausius jaunimo ugdymo aspektus. Pristatytos pirmosios sertifikavimo sistemos įžvalgos aplankius 18 futbolo klubų ir akademijų. Nors sistemiškumo trūksta daugelio futbolo mokyklų ir akademijų veikloje, tačiau galima pastebėti naujų ir visuotinai pripažintų praktikų: atsiranda akademijų, pradedančių taikyti nuoseklias sportinio ugdymo programas, pirmieji techniniai direktoriai pradeda sistemingai ir kruopščiai vertinti treniruočių kokybę, dalyje futbolo ugdymo įstaigų su grupėmis pradeda darbuotis bent du treneriai, kai kur jau beveik baigtas trenerių grupavimas pagal amžiaus grupes. Susitikimo dalyviai sutarė, kad visų šių faktorių visuma neišvengiamai pagerins individualiai stiprių žaidėjų rengimą, sustiprins klubų pagrindines komandas, o ilgainiui – ir Lietuvos nacionalinę futbolo rinktinę.

Aptarta ir klubų skatinimo sistema

Perėję prie praktinių užduočių, seminaro dalyviai buvo paskirstyti grupėmis ir ėmėsi svarstyti tai, kokius principus turėtų atitikti klubų skatinimo sistema. Nors A lygos, I lygos ir II lygos klubų interesai ir poreikiai dažnai skirtingi, tačiau dauguma dalyvių sutarė, kad visos skatinimo priemonės turi būti žinomos iš anksto ir būti ilgalaikės (bent 3-5 metai), taip pat turėtų būti koncentruotos į kokybę ir solidariai paskirstytos tarp A, I, II lygos klubų. Diskusijos apėmė UEFA solidarumo lėšas, LFF klubų vystymo fondo lėšas, taip pat teisėjavimo išlaidų kompensavimą, techninių direktorių rėmimą ir kitas idėjas. Darbo grupių pateikti apibendrinti pasiūlymai bus pateikti susipažinti LFF Vykdomajam komitetui, kuris ir priima esminius sprendimus dėl skatinimo sistemų visumos.

Seminaro medžiaga:

Viešos ir privačios partnerystės principų sklaida 2018m. pirmoje pusėje: geroji praktika, iššūkiai, naujos idėjos. L.Zibolis.

Panevėžio futbolo akademijos reorganizacija iš viešosios įstaigos į viešąją ir FK Panevėžys tapimas akademijos dalininku.

 

Į tarptautinį futbolo turnyrą laivu

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-09-17 06:28   [ atnaujinta 2018-09-18 22:49 ]

    Ankstų šeštadienio rytą FK"Šilutės veteranas" iš Šilutės uosto išvyko į tarptautinį futbolo turnyrą Juodkrantėje. Po trijų valandų kelionės laivu šilutiškiai pasiekė Juodkrantę.
Rezultatai :
Šilutė - Vilniaus "Aktas" 1-1 , Šilutė - Klaipėda 2-1, Šilutė - Kauno "Still" 0-0
pusfinalis :
Šilutė - Kaliningradas 0-1
rungtynės dėl trečios vietos
Šilutė - Vilniaus "Aktas"  1-1/ 9m. baudiniai  14/13
Šilutės komanda iškovojo bronzos medalius.Turnyro uždarymas vyko Juodkrantės vasaros estradoje, dalyvius sveikino Neringos meras, turnyro rėmėjai,dalyviams koncertavo grupė "Dar"
Šilutės komandos geriausiu turnyro žaidėju buvo pripažintas A.Jagminas.

Garsus futbolo pedagogas – apie tai, kas vaikui yra treneris

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-09-12 08:38   [ atnaujinta 2018-09-12 08:43 ]


Kalbino Andromeda Milinienė 2018 09 12 13:57 8:51 
Šilutiškis futbolo treneris Svajūnas Česnulis./ 
Svajūnas Česnulis per savo ilgametę karjerą treniravo daugybę įvairių amžiaus grupių žaidėjų, rinktinių ir klubų. Jo gabumus ir nuopelnus įvertino Lietuvos futbolo federacija, patikėdama treniruoti Lietuvos jaunių rinktines. Jis pats kaip žaidėjas atstovavo visoms Lietuvos jaunimo amžiaus grupėms, buvo komandos kapitonu. Dar 1991 m. Lietuvos jaunimo U-21 rinktinėje Pabaltijo taurės čempionate buvo pripažintas geriausiu komandos žaidėju... S. Česnulis, ilgametis „Šilutės“ pagrindinės komandos ir jaunimo ekipų treneris, ėjęs U-19 rinktinės trenerio asistento pareigas, 2016 m. buvo U-19 rinktinės vyriausiuoju treneriu, nuo 2017 m. dirba su šalies septyniolikmečių ir jaunesniųjų rinktine (U-17, U-16).
 „Treneris neleidžia išsisukinėti“ 
– Svajūnai, kas vaikui ar paaugliui yra treneris? Kaip jūs suprantate savo darbą? – Treneris yra toks žmogus, kuriam tu iš tikrųjų rūpi. Jis trokšta tau padėti atskleisti tavo geriausias savybes. Treneris verčia tave grumtis su iššūkiais, neleidžia išsisukinėti. Treneris turi žinių ir patirties, nes pats tai yra daręs. Jis nėra geresnis už treniruojamą asmenį. Jis nėra tobulas. Tiesą sakant, jo treniruojami žmonės gali būti gabesni už jį, bet tai, kad treneris daug metų telkė jėgas konkrečioje srityje, leidžia jam atrasti tokių dalykų, kurie pakelia gebėjimus į visiškai kitą lygį.
 – Kas jums yra svarbiausia treniruočių metu? Be paties žaidimo niuansų, kokias vaiko savybes ugdo futbolas? – Svarbiausias treniruočių tikslas yra pasiekti tikslus, kuriuos esi išsikėlęs. Tačiau treneris nėra tik „treniruojantis“ asmuo – jis yra pedagogas. Parodyti pratimą nėra sunku – daug sunkiau išmokyti vaiką jį gerai atlikti. Pagrindinė futbolo trenerių klaida ir būna ta, kad jie užsimiršę pradeda treniruoti, o ne mokyti. Treniruočių metu vaikas pirmiausiai išmoksta disciplinos. Dar jis mokosi būti komandos nariu, komandos dalimi. Taip pat mokosi savarankiškumo išvykose ir daug kitų svarbių dalykų. Ne visi vaikai gali tapti profesionaliais futbolininkais, tačiau užaugti gerais žmonėmis mes, treneriai, privalome padėti visiems. Vyriškumo mokykla Ne visi vaikai gali tapti profesionaliais futbolininkais, tačiau užaugti gerais žmonėmis mes, treneriai, privalome padėti visiems.
 – Sakėte, jog treneris ilgą laiką kaupia patirtį konkrečioje srityje. Papasakokite apie savo kelią. – Gimiau Rusnėje (Šilutės raj.), miestelyje prie Nemuno. Nuo antros klasės gyvenau Šilutėje, ir pirmieji mano žingsniai į futbolą buvo Šilutės sporto mokykloje – pas trenerius R. Šveikauską ir E. Kuncaitį. Nuo septintos klasės išvykau mokytis į Panevėžio sporto mokyklą-internatą, čia mane treniravo V. Kuncė ir V. Šilinskas. Tai buvo tikra vyriškumo mokykla. Septintoje klasėje reikėjo patiems ir sienas tapetais išsiklijuoti, ir lovas, kitus baldus patiems susirinkti, kiekvieną rytą kambarius susitvarkyti – už tvarką rašydavo pažymį. Konkurencija buvo didžiulė. Vykdavo po dvi treniruotes per dieną. Atsimenu, kad buvo puikus maitinimas, daug tarptautinių rungtynių, įvairiausių išvykų... Sąlygos sportuoti buvo idealios – tam buvo skiriama daug lėšų. 
– Ką veikėte baigęs sporto mokyklą? – Rungtyniauvau Kauno „Atleto“, Panevėžio „Ekrano“ komandose, Vokietijos regioninėje lygoje ir FK „Šilutė“. Čia ir prasidėjo mano, kaip futbolo trenerio, karjera. – Jūs pats irgi žaidėte rinktinėje? – Dar 1991 metais, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, kaip žaidėjas atstovavau Lietuvos U-21 jaunimo rinktinei pirmajame Pabaltijo taurės turnyre. Tąkart komanda užėmė antrą vietą. Buvau pripažintas geriausiu komandos žaidėju. Esu atstovavęs visoms Lietuvos jaunimo amžiaus grupėms, buvau komandos kapitonu.
 – Nuolat siekiate žinių... Esu baigęs Kauno kūno kultūros akademiją. Turiu UEFA A kategorijos licenciją. Nuo šių metų spalio mėnesio pradedu studijuoti ir siekti UEFA PRO licencijos. Šilutiškis futbolo treneris Svajūnas Česnulis. Šilutė – futbolininkų kalvė 
– Šilutė – nedidelis miestelis, bet, galima sakyti, tai jaunųjų futbolininkų kalvė? – Šilutėje dirba keturi futbolo treneriai. Užauginama išties nemažai Lietuvos rinktinės jaunių, jaunimo rinktinės narių. K. Klišauskas, S. Česnulis, E. Majus, A. Burzdžius, T. Mačiulis, D. Česnulis, Ž. Česnulis, J. Kasparavičius, J. Raziūnas, L. Konaverskis, A. Miklovis, L. Mėgelaitis, V. Giedraitis, O. Šiaulys, J. Kovalskis... 
– Jūsų, kaip vaikų trenerio, patirtis? – Šilutėje pradėjau dirbti su vaikais, gimusiais 1992 m., vėliau – su 1995 ir 1998 metų gimimo. Du vaikai, treniruojami pastarojoje grupėje, atstovavo Lietuvos jaunių rinktinėms – Dovijus Česnulis ir Žilvinas Česnulis. 
– Pas jus, kaip suprantu, ateina pirmaklasis, o išleidžiate dvyliktoką?   00:00 00:00 powered by Rubicon Project – Nuo pirmos iki dvyliktos klasės treniravau tris grupes: 1992, 1992 ir 1995 m. gimimo vaikus. Labai smagu stebėti, kaip jie užauga. Šiuo metu taip nėra: treneriai specializuojasi tam tikrose amžiaus grupėse. – Ar kas nors iš jų pasirinko futbolininko karjerą? – Taip, tokių buvo nemažai. Tapo I lygos čempionais, mažojo futbolo pusfinalininkais... Bet aš nemanau, kad mano tikslas yra tik išugdyti gerą futbolininką. Kaip sakiau, man tai pat svarbu išugdyti gerą, stiprų žmogų – kad jis siektų pažangos ir kitose srityse. Aš visada raginu siekti aukštojo išsilavinimo. 
– Kuriais savo auklėtiniais didžiuojatės labiausiai? reneris su auklėtiniu – Lietuvos jaunių rinktinės nariu Juliumi Kasparavičiumi. – Didžiuojuosi visais savo auklėtiniais. Džiaugiuosi Pauliumi Stankaičiu – jis pasirinko fiziką ir baigė universitetą Anglijoje. Marius Kunickas, Martynas Jazbutis aukštąjį mokslą baigė Airijoje. Dovijus Česnulis Anglijoje baigė Sautamptono universitetą, futbolo trenerio specialybę. Naglis Pielikis – bankininkas. Augustas Šteinys pasirinko pasieniečių mokyklą. M. Rumkis – Lietuvos edukologijos universiteto magistras, šiuo metu treniruoja 7/11 metų vaikus talentų futbolo akademijoje „Milan“ Trakuose. Iš 1995 metų gimimo grupės Julius Kasparavičius, Justas Raziūnas – Lietuvos jaunių rinktinių nariai. Julius šiuo metu atstovauja Marijampolės FK „Sūduva“ komandai, rungtyniavo čempionų lygoje. Justas atstovauja Lietuvos A-lygos Palangos FK „Palanga“ komandai. Rugtyniavo Nacionalinės rinktinės gretose Šri Lankoje.
 Iš 1998 metų gimimo grupės Linas Mėgelaitis, Vilius Giedraitis – jaunių rinktinių nariai, Pabaltijo vicečempionai. Linas – Lietuvos U-21 rinktinės narys, I lygos čempionai, Mažojo futbolo čempionai ir vicečempionai, Tarptautinio turnyro Austrijoje Zalcburgo mieste čempionai. Šiuo metu Linas pasirašė profesionalią sutarti su Italijos seria B „Lecce“ klubu. Vilius rungtyniauja Kėdainių FK „Nevėžis“ klube. V. Giedraitis, A. Pakalniškis, R. Sirtautas, A. Bagdonas, M.Vismantas studijuoja Lietuvos sporto universitete. A. Macikas baigė pasieniečių mokyklą. D. Paičius studijuoja Pilotų mokykloje. D. Vaičiulis – Lietuvos sveikatos mokslų universitete. J. Raziūnas šiuo metu studijuoja Klaipėdos universitete. V. Šreiberis – VGTU absolventas. Iš vaikinų, gimusių 1998 m., grupės daugelis jau dabar rungtyniauja Lietuvos U-21 rinktinėje. Tikiu, kad ne vienas vaikinas rungtyniaus ir nacionalinėje rinktinėje.
 Trijų vaikų tėtis – 2017 m. jus pakvietė dirbti Lietuvos U-17 rinktinės vyr. treneriu. Šilutėje dabar turbūt retai būnate. – Iš pradžių buvau pakviestas Lietuvos jaunių rinktinių treneriu asistentu, o pernai – U-17 rinktinės vyr. treneriu. Nuo tada gimtajam miestui lieka vis mažiau laiko. 
– Jūsų šeima – Šilutėje? – Taip, su žmona Loreta gyvename Šilutėje. Esame vedę jau 28 metus. 
– Ar jūsų vaikai seka tėčio pėdomis? – Turime tris vaikus. Du iš jų jau suaugę. Sūnus Dovijus jau keleri metai gyvena Anglijoje. Ten yra įgijęs futbolo trenerio specialybę. Dukra Vėjūnė šiemet tip pat išvyko studijuoti į Anglijos universitetą. Mažoji dukra Dorotėja tik šiemet pradėjo lankyti mokyklą. 
– Sakėte, jog treneris – tai pedagogas ir tėvas... Dabar toks metas, kai svarstome, į kurį būrelį leisti vaiką. Tarkim, sūnui patinka žaisti futbolą, taip pat jis nori šokti sportinius šokius ir dar vaidinti... – Manau, vaikas turi pabandyti keletą sporto šakų, o šokiai ar dramos būreliai tik papildo sportą. Tai vaikams tik padeda. „Treneris verčia tave grumtis su iššūkiais, neleidžia išsisukinėti“, – sako vienas garsiausių šalies futbolo pedagogų Svajūnas Česnulis, dirbantis su šalies jaunių rinktinėmis. – Jeigu treniruotės, varžybos, išvykos ima trukdyti mokslams? – Manau, tai galima suderinti. Dažnai vaikai pradeda išsisukinėti. Šiuo metu turime Kauno NFA, Panevėžio SG, Šiaulių SG, kur vaikai tikrai turi geras sąlygas siekti savo tikslų, kur pamokų tvarkaraštis suderintas su treniruočių ar varžybų tvarkaraščiu. 
– Vaikas palankė mėnesį – ir nebenori. Gal tingi, gal negabus, o gal treneris aprėkė... Skatinti lankyti toliau ar paisyti vaiko norų? – Manau, vaikai šiais laikais daug laiko skiria pramogoms. Aš tėveliams sakau: tuoj jis pareikš, kad nebenori eiti į mokyklą – ką tada daryti? Mokytojas irgi gali apšaukti. Manau, kad, kilus abejonių, tėvams reikia kalbėtis – tiek su vaiku, tiek su jo treneriu. Viską galima išspręsti.
 – Ar brangu Lietuvoje leisti vaiką į futbolą? – Lietuvoje futbolą lankyti tikrai nėra brangu. Yra daugybė biudžetinių įstaigų, kuriose už treniruotes mokamas tik simbolinis mokestis ir kurios į varžybas vaikus vežioja nemokamai. Futbolo federacija skiria tikrai daug lėšų įvairioms programoms, todėl nesakyčiau, kad tai „brangi“ sporto šaka.

Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/lzinios/Sportas/garsus-futbolo-pedagogas-apie-tai-kas-vaikui-yra-treneris/272133
© Lietuvos žinios

LVJFA kreipimasis į teisėjus ir varžybų dalyvius

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-09-04 05:02   [ atnaujinta 2018-09-04 05:03 ]

    FK "Šilutė" kviečia palaikyti puikią Lietuvos Vaikų ir Jaunių futbolo asociacijos (LVJFA) iniciatyvą kovoti su keiksmažodžiais ir chuliganišku elgesiu jaunimo futbolo varžybose.

    Nepamirškime, jog vaikai labai lengvai kopijuoja tai, jog kažkas keikiasi, žemina teisėją, bėga į aikštelę "auklėti" teisėjo ar jį "pasiunčia"... Juk vaikai dažniausiai elgiasi taip, kaip kiti elgiasi juos supančioje aplinkoje.

    Dar daugiau. Kviečiame tėvus, trenerius ar pačius jaunuosius futbolininkus palaikyti šią LVJFA iniciatyvą ne tik sudrausminant stadionų chuliganus, bet ir filmuojant jų "žygius" ir siunčiant įrašus LVJFA atstovams, kurie neabejotinai imsis priemonių prieš tokius "didvyrius".

    Savo asmeniniu pavyzdžiu auginkime futbolininkus, kurie turi deramas vertybes, taip pat rodo pagarbą kitam ir pačiam sau.

http://www.jaunimofutbolas.lt/naujienos/lvjfa-kreipimasis-i-teisejus-ir-varzybu-dalyvius


PRASIDĖJO ŽAIDĖJŲ ATRANKOS Į NACIONALINĘ FUTBOLO AKADEMIJĄ

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-06-15 10:57

    Šią savaitę Kaune prasidėjo talentingų žaidėjų atrankos į Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) 2005 m. gimimo futbolininkų grupę.Atrankoje dalyvauja ir šilutiškis Aironas Trakšelis. 

Atrankose nuo trečiadienio dalyvavo 24 talentingiausi žaidėjai, kurie buvo atrinkti po Regionų pirmenybių ir trenerių pateiktų rekomendacijų. Likę 12 dalyvaus testavimuose kitą savaitę.

Žaidėjai buvo testuojami įvairiose srityse – pradedant fiziniu pasirengimu, baigiant techninėmis savybėmis.

„Pirmąją dieną vertinome futbolininkų fizinę ištvermę ir techniką, antrąją dieną – techniką ir žaidybinį mąstymą, o paskutinės dienos metu aikštėje įvertinome jų psichologines savybes ir sprendimų priėmimą didelėje aikštėje. Su pačiais vaikais užsiėmimus turėjo ir psichologas“, – kalbėjo 2005 m. gimimo vaikų grupei vadovausiantis Gintaras Krasauskas.

 Pasak specialisto, dabartinėje žaidėjų grupėje yra futbolininkų, kurie turi labai gerą šansą tapti ateities žvaigždėmis: „Visada norisi, jog visi žaidėjai atitiktų mūsų keliamus reikalavimus. Tačiau manau, kad šioje grupėje yra daug vaikų, kurie turi potencialo tapti gerais futbolininkais. Žinoma, viskas priklausys nuo jų pačių noro ir tai, kaip jie bus atsparūs traumoms“.

 Rugpjūčio mėnesį laukia paskutiniai žaidėjų testavimai Birštone. Po jų NFA akademijoje gyventi, mokytis ir treniruotis bus pasiūlyta 18-20 futbolininkų.

Regionų futbolo pirmenybės

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-06-11 06:29   [ atnaujinta 2018-06-13 01:52 ]

    Šių metų birželio 17 dieną. Kauno sporto mokyklos „Tauras“ stadione susirungs U-15 (2004 m. gim.) jaunuoliai. Lietuvos regionų pirmenybių ture  savo meistriškumą atskleis 2004 m. gimimo futbolininkai, o varžybos bus transliuojamos per internetą.

    Tradiciškai, šiame turnyre susirungs Aukštaitijos, Kauno, Vilniaus ir Žemaitijos regionų komandos.

    Žemaitijos komandoje rungtyniaus ir trys VŠĮ"Šilutės sportas" auklėtiniai : Naglis Kuturys, Martynas Mickus, Deividas Gedvilas.

REGIONŲ PIRMENYBĖS SUARTINA JAUNUOSIUS ŽAIDĖJUS

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-06-11 06:22   [ atnaujinta 2018-06-12 02:39 ]

    Lietuvos regionų pirmenybių ture Klaipėdoje savo meistriškumą atskleidė 2003 m. gimimo futbolininkai, o varžybos transliuotos per internetą. Žemaitijos regiono komandoje rungtyniavo ir VŠĮ "Šilutės sportas" auklėtinis Nojus Šadauskas.

 Tradiciškai, šiame turnyre susirungė Aukštaitijos, Kauno, Vilniaus ir Žemaitijos regionų komandos. Pirmenybes stebėję specialistai pažymėjo, jog buvo debiutavusių žaidėjų ir jie puikiai pasirodė.

 „Regionų pirmenybės įsibėgėjo, antrą kartą lankėmės Klaipėdoje. Mane žavi sustiprėjęs pozityvus trenerių bendravimas, bendrõs vizijos ir darbo krypties atsiradimas. Pastebimas glaudus ryšys ir tarp žaidėjų iš įvairių miestų, jie susidraugauja ir palaiko vienas kitą aikštėje. Jeigu pirmose rungtynėse jie kreipėsi „Ei, aštuntas numeri“, tai dabar komunikuoja kaip ir pridera vieningoje komandoje“, – džiaugėsi Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos (LVJFA) prezidentas Vytautas Vaškūnas.

 Pagrindiniai projekto tikslai yra Lietuvos jaunių rinktinių kandidatų peržiūra, trenerių įtraukimas į rinktinės kandidatų peržiūros procesą, trenerių diskusija. Renginį Klaipėdoje padėjo vykdyti Lietuvos jaunųjų futbolininkų tėvų asociacija.

 Jaunuolių žaidimą įvertino U-21 rinktinės treneris Caritas Falchas ir jo asistentas Andrius Skerla, U-17 rinktinės treneris Svajūnas Česnulis ir kiti specialistai. Geriausiai įvertinti jaunuoliai buvo apdovanoti pirmenybių rėmėjo „WellTeen“ prizais – multivitaminų ir mineralų kompleksais.

 Sekantis regionų etapų turas numatytas birželio 17 dieną. Kauno sporto mokyklos „Tauras“ stadione susirungs U-15 (2004 m. gim.) jaunuoliai.

 

Geriausi regionų pirmenybių 2003 m. gimimo žaidėjai:

 Aukštaitijos regionas: Artiom Legavec, Deividas Dovydaitis, Oskaras Migauskas;

 Kauno regionas: Ernestas Burdzilauskas, Vytautas Dagys, Titas Daškus;

 Vilniaus regionas: Kajus Adomas Kavaliauskas, Gabrielis Nikonovas, Denis Podubnas;

 Žemaitijos regionas: Arnas Spyčius, Jurgis Adomaitis, Jokūbas Malinauskas.


TRENERIAI SUSIPAŽINO SU FUTBOLO SKAUTINGO PRAKTIKA

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-06-10 23:33   [ atnaujinta 2018-06-11 01:36 ]

Birželio 7-ąją Kaune, LSU auditorijoje pirmąkart surengtas seminaras tema „Skautingo principai, pradmenys, metodai ir naujausios tendencijos Europoje“. Seminare dalyvavo VŠĮ „Šilutės sportas“ futbolo treneris Svajūnas Česnulis

 70 trenerių klausėsi patyrusio futbolo skauto Michaelio Provazniko paskaitos, kurios metu lektorius atskleidė, kuria yra šio darbo specifika, reikalavimai ir iššūkiai. Paskutiniu metu M. Provaznikas dirbo Vokietijos Bundeslygos senbūvio Frankfurto „Eintracht“ klube.

 5 valandų trukmės seminarą sudarė teorinė ir praktinė dalys. Pastarojoje lektorius pateikė video užduotis treneriams, kurie dalyvauja „Trenerių talentų“ programoje ir įvertino jų sugebėjimus pažvelgti į žaidybines situacijas skauto akimis.

 „Turėjome puikų renginį žaidėjų atrankos tematika, orientuotą į praktiką. Išpildymas nustebino: lektoriaus buvo pateikti išgyventi pavyzdžiai, nurodymai, patarimai, kurie patikrinti patirties ir gerų sprendimų. Tai davė nemažai minčių, kurias dalyvavę treneriai taikys savo aplinkoje. Ačiū kolegoms iš Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos, su kuriais organizavome renginį. Sieksime toliau augti ir tęsime darbą apie edukaciją jaunimo ugdymo temomis“, – teigė Futbolo techninio vystymo sociacijos direktorius Šarūnas Bičiušas.

 „Man liko teigiami įspūdžiai po seminaro, nes čia susirinko nemažai įžvalgių trenerių, kurie aktyviai domėjosi šia tema. Tikiuosi, jog dabar jie žinos esminius skautingo kriterijus bei kaip analizuoti žaidybines situacijas. Lietuvos atveju, klubams verta turėti pusiau profesionalius skautus, kurie rinktų informaciją apie žaidėjus, išnagrinėtų jų įgūdžius.

Kalbant apie skautingo situaciją Europoje, viskas priklauso nuo klubo požiūrio. Futbolo grandai kaip „Manchester United“ turi profesionalius skautus kiekvienai Europos šaliai. Bundeslygos klubai turi kelis nuolat dirbančius skautus, todėl jie renkasi, kurias šalis reikia išžvalgyti. Dirbama su specialiomis skautingo programomis, kaip „InStat“, „Wyscout“ bei kitomis. Skautingo reikšmė dabar yra padidėjusi, išaugus pinigų apyvartai transferų rinkoje, todėl klubams apsimoka investuoti į jaunų žaidėjų paiešką“, – pabrėžė M. Provaznikas.

Vaikų 2009m.g. Futbolo turnyras Neringoje

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-06-10 21:40   [ atnaujinta 2018-09-23 22:23 ]

    Všį "Šilutės sportas" vaikai 2009m.g. tren. B.Mackevičius dalyvavo futbolo turnyre Neringoje. Įdomu tai , kad mūsų komandą į turnyrą išvyko laivu iš Drevernos į Juodkrantę. Vaikai žaidė futbolą, maudėsi Kuršių mariose ir puikiai leido laiką.


LFF II lygos Vakarų zonos pirmenybės

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-06-10 21:23

LFF II lygos Vakarų zonos pirmenybės

9 turas

Birželio 5 d. (antradienis)

Gargždų „Banga B“ - Klaipėdos "Atlantas B" 1:3 (0:2)

Birželio 8 d. (penktadienis)

Kretingos "Minija" - FK „Šilutė“ 7:3 (5:1)

FK "Akmenės Cementas" - Joniškio FK "Saned" 5:0 (3:0)

Atkeltos iš 13 turo

Birželio 8 d. (penktadienis)

Biržų FK „Širvėna“ – Šiaulių FA "Šiauliai" 1:2 (0:2)

Birželio 9 d. (šeštadienis)

„Gargždų Pramogos-SC“ - Plungės FK „Babrungas“ 1:3 (0:0)

Palangos FK "Palanga B" - Mažeikių „Atmosfera" 5:2 (3:0)

Birželio 10 d. (sekmadienis)

Telšių "Džiugas B" – Biržų FK „Širvėna“ 2:0 (1:0)

1-10 of 50