Naujienos


Vaizdai Šilutės stadione - lyg iš siaubo filmo

Svajunas Cesnulis paskelbė

KETVIRTADIENIS, 19 BALANDIS 2018 12:00
URTĖ LELYTĖ
WWW.ŠILUTĖSNAUJIENOS.LT

Šilutės miesto stadionas - apverktinos būklės, - tą ne kartą jau nuo rudens girdėjome iš skaitytojų, sportininkų, pasivaikščioti čia užklystančių šilutiškių. Kad stadionas miestui garbės nedaro, įsitikinome ir patys, apsilankę jame. Išvydome suniokotas žiūrovų tribūnas, sulaužytas plastikines kėdes, šalia kurių vietinio jaunimėlio pasilinksminimo liekanos - nuorūkos, išgerti buteliai, kitos šiukšlės... 

Šilutės miesto stadionas - vieta turinti reprezentuoti miestą varžybų metu, tapo ir kitų miestų futbolo klubų pajuokos objektu. Futbolininkai šmaikštauja, kad Šilutės stadionas tinka tik karvėms ganyti, veja čia tarsi išarta, nelygi su kuokštais styrančia žole.

Visgi galime pasidžiaugti: šiuo metu yra paskelbtas konkursas stadiono projektavimo darbams atlikti, tad maždaug po metų stadionas ir šalia jo esanti teritorija bus pradėta tvarkyti pagal numatytą projektą. O šiemet bus atliktas tik minimalus remontas.

 Jaučia svetimą gėdą


Pasiūlymų parašyti straipsnį apie Šilutės miesto stadioną sulaukėme dar praėjusių metų rudenį. Pirmasis į „Šilutės naujienų“ redakciją kreipėsi šilutiškis Antanas. Vyras tuomet rodė nuotraukas, kuriose aiškiai matyti, kad dalis stadiono teritorijos yra įmirkusi. Jam atrodė sunkiai suvokiama, kaip ten gali treniruotis sportininikai...

„Drenažas nesutvarkytas, teritorija nuo rudens įmirkusi, trūksta tvarkos, viskas nušiurę. Jaučiasi, kad šiai vietai trūksta investicijų ar šeimininkų rankos“, - pasakojo vyras. Antanas dar puikiai prisimena tuos laikus, kai stadionas buvo kur kas labiau prižiūrimas. O dabar, anot jo, tai tiesiog apleista vieta, į kurią šiurpu užsukti.

Ankstyvą pavasarį stadionu pasibaisėjo ir gupelė emigrantų, nebuvusių čia ilgą laiką.

„Koks baisus stadionas. Negi gali šitaip būti...“, - piktinosi šiaip jau mažai emocijas reiškiantis šilutiškis Ernestas, kurį laiką gyvenęs Londone, o grįžęs su draugais futbolą dažnai žaidžiantis viename iš Šilutės mokyklų stadionų. Bet kartą draugiškas varžybas nutaręs surengti miesto stadione vaikinas tikino negalėjęs patikėti tuo, ką pamatė...

Skaudžiausia, kad negražius atsiliepimus apie mūsų stadioną išsiveža ir su šilutiškiais rungtyniaujantys kiti klubai.

„Po paros su vis praūžiančiomis liūtimis atmintyje iškyla toks Šilutės stadiono vaizdas, kokį matote nuotraukoje“, - tokią žinutę rugsėjį savo feisbuke paskelbė Gargždų futbolo klubas. Nuotraukoje - atsiklaupęs ir purve išsimurkdęs sportininkas, žaidęs mūsų mieste. Komentatoriai negailėjo kritikos, kad Šilutės stadionas - tik karvėms ganyti.

stadionas kedes_metosi

Sulaužytų kėdžių krūvos riogso tiesiog po tribūnomis.

Šios nuotraukos gal ir nebūtume pamatę, tąkart mums ją parodė Vilniuje gyvenantis, tačiau už „Šilutės“ futbolo komandą žaidęs Edgaras.
„Kai pamatai tokius įrašus feisbuke, tai labai nejauku ir gėda pasidaro. Kad toks gražus miestas kaip Šilutė neturi normalaus stadiono, ir visi kiti klubai tyčiojasi“, - rašė Edgaras, kuris neslėpė kartėlio, kad stadiono būklė negerėja jau daugybę metų.

Šiurpu užklysti

Kaip sakoma, geriau vieną kartą pamatyti, negu daug kartų išgirsti. Tad trečiadienį ir patys aplankėme Šilutės stadioną, kuriame nebuvome jau senokai. Vartai buvo atidaryti, taigi į teritoriją patekome nesunkiai. Tačiau netgi ir ryte čia buvo nejauku. Ledinis vėjas košė pro žiūrovų tribūnas su išvartytomis, kadaise raudonos spalvos buvusiomis kėdėmis. Arčiau stadiono, ant senų medinių lentų pritvirtintos plastmasinės kėdės atrodė dar šiek tiek geriau, nei atokiau, šalia miškelio esančiose tribūnose.

Dar rudenį darytose nuotraukose matyti, kad šioje tribūnoje yra kėdės. Dabar iš berods 300 kėdžių belikusios kelios. Visos kitos išlaužytos ir numestos po tribūna, net už stadiono tvoros. Ant vienos iš kėdžių užrašas: „Robė kalė“. Šalia mėtosi daug šiukšlių - šampano ir alaus butelių, nuorūkų, bulvių traškučių maišelių...

Einam toliau. Žvilgsnis užkliūva už komandų persirengimui skirto namelio. Antrajame jo aukšte, skirtame teisėjams, išdaužtas langas. Vaizdas išties vaiduokliškas...

Stadione sutiktas vyras pasakoja, kad vakarais, netgi žiemą, čia karaliauja jaunimas. Atvažiuoti čia ir linksmintis jiems labiau patogu, nes tai nuošali vieta, nestebima kamerų. Čia galima ir išgerti, ir parūkyti, ir dar neaišku ką nuveikti.

„Atėję čia jie daro ką nori“, - tarsteli vyras, kuris buvo girdėjęs pažadus, kad stadione bus įrengtos kameros. Bet, kalbos ir liko kalbomis.

Vienintelis dar pusiau normalus dalykas stadione - bėgimui skirta danga. Bet ir ji fiziškai jau atgyvenusi, nes paklota dešimtmetį atgal. „Kitose Europos šalyse pabuvę žmonės pasakojo, kad kaimai su 1000 gyventojų turi 3 - 5 tokius stadionus, ir visi jie geresni už mūsų tą vienintelį“, - toliau dalijasi žiniomis sutiktas vyras. 

Paskelbtas projektavimo darbų konkursas
stadionas namukas

Sportininkams persirengti skirtas namelis - išdaužytais langais.„Šilutės stadionas tikrai yra apgailėtinos būklės. Bet kokiu atveju reikia stengtis, kad Šilutės vaikai, jaunimas ir suaugusieji galėtų čia mėgėjiškai ar profesionaliai sportuoti“, - savo nuomonę „Šilutės naujienoms“ išsakė Šilutės rajono savivaldybės Tarybos narys Arūnas Pupšys, kuris yra ir Sporto tarybos pirmininkas.

Anot jo, stadioną reikia remontuoti, pradedant pagrindine aikšte (kurias turi jau daugelio kitų rajonų stadionai) ir baigiant tribūnomis, kurios yra sulūžusios ir suniokotos. Sporto taryba tą klausimą daug kartų gvildeno posėdžiuose. Iš Savivaldybės administracijos A.Pupšys sakė girdėjęs tik vizijas, planus, tačiau proveržio, kad darbai pajudėtų, iki šiol taip ir nėra. 

„Visi žmonės nori matyti, kad kažkas daroma, tačiau šiuo metu matyti tik vizija. Laikas eina, o darbai nevyksta. Tiksliau, jie gal vyksta, bet tik projektų lygyje“, - dėstė jis.

Tuo tarpu Šilutės rajono vicemeras Algis Bekeris sakė, kad šiuo metu yra skelbiamas konkursas stadiono projektavimo darbams atlikti. Jeigu šiemet projektas bus parengtas, kitais metais, pagal investicinį projektą, turėtų prasidėti darbai.

Kad jau paskelbtas konkursas projektavimo darbams atlikti patikino ir Šilutės r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Pasak jo, pagal projektą bus sutvarkytas ne tik pats stadionas, bet ir šalia esanti teritorija nuo ligoninės iki Šyšos kilpos. Anot V.Pozingio, stadiono ir parko survarkymui yra numatyta daugiau kaip 2 mln. eurų. Investavus šiuos pinigus, ir stadionas, ir aplinkinė teritorija akivaizdžiai pasikeis. Kiek reikėtų paties stadiono rekonstrukcijai, bus aišku tada, kai bus parengtas rekonstrukcijos projektas.

V.Pozingis pripažįsta, kad pagrindinė problema stadione dabar yra suniokotos žiūrovų tribūnos. Taigi šiemet numatyta padaryti bent minimalų remontą, kad kai prasidės varžybos, žiūrovai galėtų lankytis ir jas stebėti. Tokie darbai atliekami kiekvieną pavasarį ir kasmet tam tenka skirti apie 10 000 eurų.

II LYGOJE – GEROKAI IŠAUGĘS KOMANDŲ SKAIČIUS

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-04-12 22:03

Komandos, išreiškusios norą dalyvauti pirmenybėse, dalyvavo licencijavimo procese ir pirmajame sprendimų priėmimo etape licencijas gavo 8 komandos ir klubai iš Pietų zonos ir 11 klubų ir komandų iš Vakarų zonos.

Licencijų negavusios komandos galėjo patikslinti savo duomenis ir ištaisyti trūkumus per savaitę – šiandien vyko Apeliacinio licencijavimo komiteto posėdis. Jame licencijos buvo suteiktos aštuoniems klubams: Kauno „Hegelmann Litauen“, Vilniaus FM „Ateitis“, Vilniaus „Panerys“, Vilniaus „Tera“, Gargždų „Pramogos-SC“, Vilniaus „Viltis“, Joniškio „Saned“ ir „Akmenės futbolas“.

Tai reiškia, jog šiame sezone pirmenybėse dalyvaus iš viso 27 klubų ir komandų, kai praeitais metais II lygoje jų žaidė 19.

Teisę žaisti II lygos Pietų zonos pirmenybėse įgijo šie klubai ir komandos: Kauno „Hegelmann Litauen“, Vilniaus FM „Ateitis“, Vilniaus „Panerys“, Vilniaus „Tera“, Vilniaus „Viltis“, Baltijos futbolo Akademija, Kazlų Rūdos „Šilas“, Kybartų „Sveikata“, Alytaus „Dainava B“, „Jonava B“, Kėdainių „Nevėžis B“, Marijampolės „Sūduva B“, „Kauno Žalgiris B“.

Teisę žaisti II lygos Vakarų zonos pirmenybėse įgijo 14 klubų ir komandų: VšĮ „Akmenės futbolas“, Akmenės rajono futbolo klubas „Akmenė”, „FA Šiauliai“, Biržų „Širvėna“, Mažeikių „Atmosfera“, Plungės „Babrungas“, Kretingos „Minija“, „Šilutė“,, Telšių „Džiugas B“, „Palanga B“, „Atlantas B“, Gargždų „Banga B“, Gargždų „Pramogos-SC“ ir Joniškio „Saned“.

L. MĖGELAITIS: „PRIVALOME PADARYTI IŠVADAS“

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-03-24 23:24

Pirmą kartą Europos čempionato atrankos rungtynėse startavęs Lietuvos U-21 rinktinės saugas Linas Mėgelaitis negalėjo pasidžiaugti sėkmingu komandos žaidimu, tačiau tikino, jog jis su ekipos draugais stengsis padaryti išvadas.

Penktadienį vykusioje dvikovoje lietuviai pralaimėjo Suomijai 0:2 ir patyrė ketvirtą nesėkmę iš eilės. Visgi komandos sudėtyje buvo nemažai jaunų žaidėjų, kuriems vyriausiasis treneris Caritas Falchas nusprendė suteikti debiutą.

Su rinktine nuo praeitų metų birželio plušantis L. Mėgelaitis po rungtynių teigė, jog viskas, kas vyko, nebuvo patenkinama: „Kaip ir dažniausiai, pasirinkome taktiką žaisti antru numeriu. Suomiai pasižymi greitu įkirtimu į zonas už gynėjų, todėl planas buvo labiau atsitraukti. Mums trūko pasitikėjimo savimi ir leidome varžovams primesti savo žaidimą“.

„Po pertraukos ir trenerio įkvepiančios kalbos išėjome į antrą kėlinį užsivedę, bet praleidome du įvarčius, ir rungtynės buvo beveik nuspręstos. Buvome varžovams per geri, todėl privalome padaryti išvadas“.

Sekmadienio vakarą rinktinė atvyko į Liubliną, kur ruošis antradienio rungtynėms su Lenkija. 19-metis futbolininkas teigė, jog komandai svarbiausia bus būti daugiau agresyviems ir vienas kitam padėti: „Turime gerą ir nuoširdžiai dirbantį kolektyvą, tačiau ne visada viskas pavyksta taip, kaip mes norime. Galbūt mums trūksta laiko susižaisti – turime ir naujų veidų, kuriems reikia perprasti žaidimo taktikas bei įsilieti, tačiau tai su laiku įvyksta. Pasitikime treneriu ir tikime tuo, ką darome“.

 
 

FK "Šilutė" vaikai stebėjo U-21 rungtynes Gargžduose

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-03-24 23:20

    Rungtynių pradžia lietuviams buvo nelengva ir jiems teko didesnę laiko dalį praleisti gynyboje. Devintą minutę pirmą kartą rimtai teko pasidarbuoti vartininkui Mariui Adamoniui, kuris atrėmė klastingą Urho Nissila smūgį baudos aikštelėje, o vėliau patogiai nukritusį kamuolį kitas oponentas smūgiavo šalia vartų.

Pirmąją pusprogę Lietuva turėjo 16 minutę, kai varžovus bandė pričiupti nepasiruošusius kontratakoje. Visgi paskutiniai suomių gynėjai spėjo sugrįžti į gynybą, o Aleksandro Levšino smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Po kelių minučių Suomija paleido dar vieną progą įmušti, kai pro šalį pramušė kairiajame krašte erdvės suradęs Mika Hamalainenas.

28 minutę M. Adamonis išgelbėjo lietuvius nuo potencialaus įvarčio į savo vartus, kai Benjaminas Kallmanas iš pavojingos pozicijos smūgiavo į vartų sargą.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos vyko intensyvi kova, bet komandoms išėjus į pertrauką rezultatas švieslentėje degė 0:0.

Po pertraukos Lietuva startavo sėkmingiau ir bandė išprovokuoti varžovų klaidas. 53 minutę Domantas Šimkus ambicingoje atakoje atliko šūvį šaiia vartų, o po kelių minučių Titas Milašius išprovokavo varžovo pražangą prieš baudos aikštelės linijos. Visgi D. Šimkaus smūgį blokavo gynėjas.

Daugiau žadanti kėlinio pradžia neišpranašavo gerų pokyčių rezultato atžvilgiu – Suomijai pavyko pasižymėti 61 minutę, kai Kaanas Kairinenas ties baudos aikštelės linija tiksliai smūgiavo į dešinį vartų kampą.

72 minutę suomiams pavyko pasižymėti antra kartą. Nors Marius Adamonis atrėmė pirminį varžovo smūgį, pirmasis prie kamuolio suskubo U. Nissila, kuris įtvirtino persvarą.

Vėliau Carito Falcho auklėtiniai stengėsi pakeisti rezultatą savo naudai, bet svečiai demonstravo stiprią gynybą. 79 minutę Edvinas Baniulis sulaukė puikaus perdavimo iš aikštės vidurio ir galva smūgiavo virš vartų.

Rungtynės baigėsi Suomijos pergale 0:2, o šis rezultatas paliko Lietuvos rinktinę paskutinėje vietoje trečioje atrankos grupėje. Kitas rungtynes lietuviai žais kovo 27 d. (antradienį) su Lenkijos bendraamžiais.

Šias rungtynes stadione stebėjo ir Všį "Šilutės sportas" 50 vaikų, kurie aktyviai palaikė Lietuvos komandą.

Komandoje ir du šilutiškiai L.Mėgelaitis rungtyniavo visas rungtynes, o vartininkas O.Šiaulys liko tarp atsarginių žaidėjų. 

Rungtynių statistika:

Lietuva U-21 – Suomija U-21 0:2 (0:0)
Gargždų miesto stadionas, 1023 žiūrovai
Teisėjas – Zbynek Proske (Čekija)
Įvarčiai: 61 min. K. Kairinen (0:1), 72 min. U. Nissila (0:2)

Lietuva: Marius Adamonis, Džiugas Raudonius, Ričardas Šveikauskas, Aleksandr Levšin, Dominykas Barauskas (77 min. Edvinas Baniulis), Domantas Šimkus, Skirmantas Rakauskas (79 min. Edgaras Utkus), Titas Milašius (83 min. Manfredas Ruzgis), Edgaras Dubickas, Linas Mėgelaitis, Eligijus Jankauskas.Žemaitijos taurė

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-03-19 00:24   [ atnaujinta 2018-03-19 00:25 ]

TURNYRINĖ LENTELĖ

N.KomandaSPLPRĮMPRSKTŠK
1Pakruojis3210152137
2Džiugas3210131127
3Minija310237-43
4Šilutė3003021-210

Žemaitijos taurė

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-03-19 00:12

2018-03-17d.  Telšių dirbtinės dangos stadionas

FK "Pakruojis" : FK "ŠILUTĖ"  12-0

U-14(2005m.g.) Žemaitijos regiono rinktinė

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-03-16 01:34   [ atnaujinta 2018-03-19 00:17 ]

    
    Šių metų kovo 17d. Plungėje vyko atranka į Žemaitijos regiono rinktinę, vaikų 2005m.g. Vaikai atliko įvairius testus,rungtyniavo tarpusavyje futbolo aikštėje. 
 Atrankoje dalyvavo ir trys VŠĮ "Šilutės sportas" auklėtiniai A.Trakšelis, N.Ovsianas, T.Šilinskas (tren.S.Česnulis, B.Mackevičius). Į atranka vaikai atvyko iš Gargždų, Klaipėdos, Tauragės,Plungės,Telšių,Mažeikių,Kretingos,PalangosKelmės,Akmenės
Žemaitijos regiono rinktinė gegužės 6d. dalyvaus Regiono rinktinių pirmenybių varžybose kurios vyks Panevėžyje.

 
 

 

VYKDOMOJO KOMITETO POSĖDYJE PATVIRTINTAS LFF BIUDŽETAS IR PIRMOJE LYGOJE ŽAISIANTYS KLUBAI

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-03-14 05:54

lff.lt
2018-03-14d.

Vilniuje vyko eilinis Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdis, kuriame buvo priimti sprendimai dėl šių metų LFF biudžeto bei dalyvių 2018 m. Pirmos lygos varžybose.

Vienas iš posėdžio klausimų buvo 2018 m. biudžeto tvirtinamas. VK nariams buvo pristatytos šių metų biudžeto rengimo prielaidos ir akcentai, įplaukų ir išlaidų struktūra bei pateikti siūlomi 2018 m. biudžeto rodikliai.

Po diskusijų ir aktualių VK nariams iškilusių klausimų aptarimo, buvo nubalsuota tvirtinti pateiktą biudžetą. Šiais metais federacijos biudžetą, įskaitant UEFA, FIFA, KKSD ir LTOK skiriamas lėšas, sudarys 9 mln. eurų.

Didžioji dalis biudžeto yra skirta nacionalinių rinktinių veiklai. Pagrindinė vyrų komanda šiais metais sužais beveik dvigubai daugiau rungtynių nei pernai, o U-21 jaunimo rinktinė taip pat turės daugiau pasiruošimo stovyklų. Reikšminga biudžeto dalis skirta ir pirmą kartą Lietuvai paskirto Europos WU17 merginų čempionato organizavimui, taip pat –  vaikų ir jaunimo ugdymui.

„Galime tik pasidžiaugti šiais ypatingais metais – nacionalinės rinktinės turės daugiau stovyklų ir išaugusį rungtynių skaičių bei taip galės tobulinti kokybinį lygį, o taip pat vertiname privilegiją organizuoti Europos merginų čempionatą Lietuvoje. Galų gale, vienas pagrindinių tikslų yra pakelti jaunimo ugdymo lygį. Todėl, atsižvelgiant į viską, biudžetas buvo sudėliotas teikiant prioritetą šiems aspektams“, – teigė LFF prezidentas ir VK pirmininkas Tomas Danilevičius.

Posėdyje buvo sprendžiamos ir trijų komandų – FC „Kupiškis“, Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) ir Klaipėdos „Koralo“ –  prašymai išimties tvarka dalyvauti LFF Pirmos lygos pirmenybėse. Nors VK narių nuomonė kai kuriais klausimais išsiskyrė, VK sutiko, kad plėsti regionuose žaidžiančių komandų geografiją ir integruoti jaunimą yra sveikintinas ir reikalingas žingsnis, tad sprendimas žaisti varžybose suteiktas visoms trims ekipoms. Tai reiškia, jog šių metų Pirmos lygos čempionate dalyvaus 15 klubų ir komandų.

 

LFF I - Lygos pirmenybės

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-03-13 23:01   [ atnaujinta 2018-03-13 23:02 ]


Šiemet Pirmoje lygoje 15 komandų

Kovo 12 d. po Lietuvos futbolo federacijos vykdomojo komiteto posėdžio galutinai paaiškėjo 2018-ųjų metų LFF Pirmos lygos dalyvių skaičius. Šių metų I lygos sezone dalyvaus 15 komandų.

Posėdžio metu nuspręsta, kad pirmenybėse galės dalyvauti prieš tai licencijos negavę Klaipėdos „Koralo“ (infrastruktūros kriterijai) bei FC „Kupiškio“ (teisiniai ir sporto kriterijai) klubai. Prie jų taip pat prisijungė ir Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) ekipa.

Jau anksčiau licencijas gavo dar 12 ekipų - Alytaus „Dainava”, Vilniaus „Vytis”, Gargždų „Banga”, „Pakruojis”, Telšių „Džiugas”, Utenos „Utenis”, Kėdainių „Nevėžis”, „Šilutė”, „Panevėžys”, „Žalgiris B”, „Stumbras B”, „Trakai B”.

Žemaitijos taurė

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-03-13 22:51   [ atnaujinta 2018-03-13 22:52 ]

2018-03-10d. Telšiai

FK "Džiugas" Telšiai : FK "Šilutė"  9-0

1-10 of 20