2012 m. Lietuvos futbolo federacijos I lygos pirmenybės

Svajunas Cesnulis paskelbė 2012-09-11 04:22

Autsaideriai Šilutėje buvo sutriuškinti

2012-09-11 08:56

Įspūdingą pergalę LFF I lygos XX ture pasiekė „Šilutė“, ji šeštadienį savo aikštėje dviženkliu rezultatu 11:0 įveikė „Kėdainius“.

Į Šilutę kėdainiečiai atvyko su absoliučia autsaiderio „etikete“. Jie po 19 žaistų rungtynių savo sąskaitoje turėjo tik 5 taškus. „Kėdainiai“ – tai antroji savo miesto komanda pirmoje lygoje, kita komanda „Nevėžis“ žaidžia daug sėkmingiau ir taiko į pirmenybių prizininkus. Gal ir per didelė prabanga tokiame nedideliame mieste kaip Kėdainiai turėti net dvi komandas, gal geriau būtų viena, bet pajėgi komanda A lygoje. Panašu, kad kažkieno ambicijos yra svarbiau už šią idėją... „Kėdainių“ komandoje rungtyniauja ne tik jauni šio miesto futbolininkai, nepatenkantys į „Nevėžį“, bet ir sportinę karjerą bebaigiantys futbolininkai iš Kauno, Panevėžio.

Dar komandoms mankštinantis prieš rungtynes į akis krito labai jaunas svečių vartininkas. Paskui paaiškėjo, kad jam tik... 14 metų ir vargu ar jis turi pakankamai patirties rungtyniauti antroje pagal pajėgumą šalies futbolo lygoje. Tą pajutę „Šilutės“ futbolininkai gulte užgulė kėdainiečių vartus. Jau 10 minutę vienas iš svečių gynėjų savo baudos aikštelėje kamuolį palietė ranka. Teisėjo iš Palangos Dariaus Miklovo verdiktas – 11 metrų baudinys. Jį sėkmingai realizavo komandos kapitonas Edgaras Lukoševičius. Dar dvidešimt minučių „Kėdainių“ futbolininkams pavyko apsiginti nuo mūsiškių atakų, beje, šilutiškiai nesugebėdavo išnaudoti puikių progų. Tik 30 minutę Donatas Surblys pelnė komandai antrąjį įvartį. Iki pertraukos du įvarčius (34 ir 37 min.) įmušė Dovijus Česnulis, 41 min. – Karolis Atutis, beje, praleidęs praėjusias rungtynes dėl gautos raudonos kortelės.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje mažai kuo pasikeitė – žaidimas daugiausiai vyko svečių komandos pusėje. Jaunajam kėdainiečių vartininkui šeštą kartą iš savo saugojamų vartų kamuolį teko išimti 58 rungtynių minutę – pirmąjį savo įvartį šiose rungtynėse pelnė Robertas Šmitas. Iš viso Robertas pasižymėjo dar tris kartus – 74, 87 ir 89 minutę. Įvarčius dar pelnė Aurimas Slušnys (84 min.) ir D. Česnulis (86 min.). Svečiai antrajame kėlinyje turėjo gal tik vieną progą, kai 63 min. jų puolėjas, kažkada žaidęs Panevėžio „Ekrano“ komandoje, Arūnas Šteinas į vartus smūgiavo iš kokių 20 metrų, bet kamuolys praskriejo virš skersinio. „Šilutės“ treneris Svajūnas Česnulis matydamas, kad pergalė „jau kišenėje“ į aikštelę įleido ir jaunų žaidėjų. Leido parungtyniauti ir septyniolikmečiui vartininkui Daliui Mockui. Galutinis šių rungtynių rezultatas 11:0.

Po šių rungtynių „Šilutės“ sąskaitoje yra jau 27 taškai – šešta vieta. Šiame ture lygiosiomis 1:1 savo aikštėje su „Trakais“ sužaidus „Palangos“ ekipai, pastaroji turi 25 taškus ir lieka septinta. Su 37 taškais I lygoje vis dar pirmauja Jonavos „Lietava“. Būtent su ja XXI ture (rugsėjo 15 d.) išvykoje ir rungtyniaus „Šilutė“. Savo aikštėje mūsiškiai žais rugsėjo 22 d. su antrą vietą užimančia „Trakų“ vienuolike. Rezultatyviausių I lygos žaidėjų dešimtuke – du „Šilutės“ žaidėjai: penktas su 10 įvarčių R. Šmitas, 6-8 vietas dar su dviem futbolininkais dalijasi D. Česnulis (8 įvarčiai).