Naujienos‎ > ‎

Ataskaitinėje konferencijoje futbolo bendruomenė apžvelgė praėjusius metus ir ateities planus

Svajunas Cesnulis paskelbė 2014-05-20 03:59
Gegužės 19-ąją Klaipėdoje vyko kasmetinis Lietuvos futbolo bendruomenės atstovų suvažiavimas - eilinė ataskaitinė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) konferencija, kurioje apžvelgta praėjusių metų veikla ir numatomi darbai.
Konferencijoje delegatu dalyvavo ir Všį "Šilutės sportas" treneris Svajūnas Česnulis.

Konferencijos dalyviai balsuodami patvirtino 2013 m. Lietuvos futbolo federacijos veiklos ataskaitą, praėjusių metų finansinę atskaitomybę bei nepriklausomo auditoriaus ataskaitą, 2014 m. LFF biudžetą.

PDF dokumentas LFF 2013 m. ataskaitos leidinys

Pristatydamas praėjusių metų ataskaitą į delegatus kreipėsi LFF prezidentas Julius Kvedaras. Jis pažymėjo, jog praėjusiais metais pavyko sėkmingai surengti tokio aukšto lygio renginį, kaip Europos U-19 vaikinų futbolo čempionato finalinis turnyras.

J.Kvedaras atkreipė dėmesį, jog vienoje iš 2010-2020 m. Lietuvos futbolo strategijoje numatytų strateginių krypčių - infrastruktūros plėtroje - nemažai svarbių uždavinių jau atlikta, tačiau dar laukia nauji iššūkiai.

„Standartinių dirbtinių dangų projektui užbaigti beliko įrengti aikštes Telšiuose ir Mažeikiuose. FIFA ir UEFA jau pritarė mūsų planuojamam naujam projektui - įrengti mažesnių matmenų dengtas aikšteles regionuose. Tačiau galvos skausmu išlieka aukščiausius reikalavimus rinktinės rungtynėms atitinkančio stadiono įrengimas, kuriame galėtume priimti pasaulinio lygio komandas", - kalbėjo LFF vadovas.

Pasak jo, šį sezoną teigiamą įspūdį paliko susidomėjimas „SMSCredit.lt A lygos" čempionatu, padidėjusi komandų konkurencija: „Tą patį galima pasakyti ir apie LFF I lygą. Tik kol kas pasigendu rezultatyvesnio jaunų lietuvių puolėjų žaidimo. Vis dėlto tikiuosi, kad situacija pagerės, nes pirmosios Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) laidos auklėtiniai dalyvavo U-19 čempionato finaliniame etape, žaidžia A lygos klubuose. Kita dalis jų tobulėja  užsienio komandose, jaunesni - I lygoje."

J.Kvedaras pažymėjo, jog NFA jau duoda savo vaisius, tačiau ji viena nėra pajėgi išauginti tiek didelį skaičių aukšto meistriškumo žaidėjų, kad būtų galima konkuruoti su gilias tradicijas turinčiomis valstybėmis: „Šiauliuose ir Panevėžyje, kur atkuriami sporto internatai, steigsime ir prižiūrėsime. Ateities planuose - panašios futbolo grupės Vilniuje, Klaipėdoje."

LFF prezidentas taip pat padėkojo masinio futbolo organizatoriams už entuziazmą ir pastangas. „Lietuvoje turbūt nė viena kita sporto bendruomenė neorganizuoja tiek masinių renginių, kiek vyksta futbole. Džiugina tai, kad aktyviai rungtyniauja ne tik vaikinai, bet ir merginos, - sakė J.Kvedaras - Tačiau mums taip pat svarbu, kad iš gausaus žaidžiančiųjų būrio atsiskleistų ir talentingų žaidėjų. Todėl pastaruoju metu skiriame didelį dėmesį vaikų ir jaunių varžybų sistemos reformai, apie kurią sulaukiame tiek teigiamų, tiek neigiamų atsiliepimų."

Pagal LFF įstatus, konferencija yra aukščiausias federacijos organas. Į konferenciją kiekvienas iš federacijos narių - apskričių federacijos, šakinės asociacijos - deleguoja daugiausiai po 5 atstovus.  Šiemetinėje konferencijoje dalyvavo 70 delegatų.

„Norime pasidžiaugti, kad eina į priekį infrastruktūrą. Liko baigtis Telšius ir Mažeikius, bus užbaigtas standartinių dirbtinių dangų projektas, kuris iš viso įrengs. Labai nudžiugino aukščiausioje lygoje žiūrovų lankomumas ir išaugęs žaidėjų meistriškumas. Tą patį galima pasakyti apie pirmą lygą. Tačiau trūksta puolėjų A lygoje.

Pasiteisino akademijos įkūrimas, daugelis jų rungtyniauja A lygos klubuose, kita dalis - užsienyje, I lygoje. Šiauliuose ir Panevėžyje įkursime akademijos filialus. Mūsų planuose - projektai Vilnius ir Klaipėda. Noriu padėkoti visiems futbolo entuziastams, Lietuvoje nė viena federacija nevykdo tiek renginių kiek mūsų futbolo bendruomenė. Džiugina, kad aktyviai rungtyniauja merginos.

Buvome patikrinti ir mokesčių inspekcijos, UEFA ir FIFA taip pat patikrino mūsų projektą toliau gerinti infrastruktūrą kuriant nedideles dengtas aikšteles apskrityse. Stengsimės ir toliau daryt vis daugiau seminarų, kad rengti trenerius. Taip pat siekiame pakeisti vaikų ir jaunių varžybų vykdymo sistemą, nes apie ją sulaukiame įvairių atsiliepimų - ir neigiamų, ir teigiamų."
Comments