Naujienos‎ > ‎

Iki bronzos medalių šilutiškiams pritrūko vienų lygiųjų

Svajunas Cesnulis paskelbė 2019-10-25 01:24

    FK „Šilutė“ ekipa (vyr. treneris Bronius Mackevičius, treneris Svajūnas Česnulis) šių metų oficialųjį sezoną pradėjo gegužės 1 dieną namuose pergale prieš „Palangą B“ (3:1) ir baigė spalio 13 dieną svečiuose antrą kartą sutriuškinusi Kelmės FK „Kražantę“ - 0:6. Per 18 rungtynių pamariškiai iškovojo 11 pergalių, vienas rungtynes baigė lygiosiomis ir 6 pralaimėjo. Šalies futbolo II lygos Vakarų zonos pirmenybėse „Šilutė“, surinkusi 34 taškus, užėmė IV vietą. Bronzos medalius iš šilutiškių paskutinę akimirką „nupūtė“ „Akmenės cementas“, svečiuose netikėtai įveikęs pirmenybių lyderį ir zonos čempioną Radviliškio „Radviliškį“.

Įvarčių lietus Kelmėje

Rungtynės Kelmėje „Šilutei“ nebuvo lengvos, ypač pirmasis kėlinys, nors rezultatas to nerodo. Svečiai pamėgino paspausti aikštės šeimininkus, tačiau nesisekė realizuoti kelias dėkingas progas įvarčiams pasiekti. Po to, pasak vyr. trenerio B. Mackevičiaus, žaidimas tarsi „užsirakino“. Kelmiškiai taip pat turėjo galimybę įmušti, bet tuo nepasinaudojo. „Šilutę“ priekin išvedė Aivaro Thales pelnytas įvartis - 0:1.

Antrasis kėlinys šilutiškiams buvo daug lengvesnis. 53-čią ir 57-ą žaidimo minutę įvarčius į „Kražantės“ vartus įpliekė Martynas Golubovskis ir A. Thales. Aikštės šeimininkai „nuleido sparnus“, o pamariškių snaiperis Robertas Šmitas pridūrė dar tris įvarčius. „Šilutės“ vienuoliktoji pergalė Kelmėje buvo įtikinama - 0:6. Deja, to neužteko, kad „Šilutė“ pakiltų turnyrinėje lentelėje iš ketvirtos vietos į trečią.

    Pamariškius aplenkė Akmenės komanda, kuri paskutinio, 18-ojo, turo rungtynes žaidė svečiuose su lyderiu „Radviliškiu“. Radviliškiečiai jau buvo užsitikrinę čempionų titulus ir į pirmenybių pabaigą sulėtino žaidimo apsukas. Matyt, šiek tiek smukusi aikštės šeimininkų motyvacija padėjo „Akmenės cementui“ išplėšti jiems svarbią pergalę -1:2. Antrą įvartį, esant rezultatui 1:1, Akmenės komanda pelnė besibaigiant rungtynėms: taikliai mušė 11 metrų baudinį. Šiuo smūgiu „Akmenės cementas“ užsitikrino bronzos medalius. Turnyrinėje lentelėje „Akmenės cementas“ tašku (35 tšk.) aplenkė „Šilutę“ (34 tšk.).

Mūsiškiams iki medalių pritrūko vienerių lygiųjų. Tuomet šilutiškiai būtų surinkę tiek pat taškų, kiek ir „Akmenės cementas“, bet geresnis įmuštų - praleistų įvarčių santykis būtų nupurtęs bronzos medalius pamariškiams.

Kitų rungtynių paskutiniojo turo rezultatai: Plungės „Babrungas“ - Klaipėdos „Atlantas B“ – 5:2, Joniškio „Saned“ - „Palanga B“ - 3:0. Palangiškiai nenuvyko į Žagarę ir jiems įskaitytas techninis pralaimėjimas. Lengvai gauti taškai kilstelėjo Joniškio komandą iš IX vietos į VIII. Į IX vietą nusileido „Kražantė“.   

„Šilutė“ nestatė pilių debesyse

 „Šilutė“ - mėgėjų ekipa. Dėl to juk ir iš I lygos pasitraukė - jau antrą sezoną dalyvavo II lygos Vakarų zonos pirmenybėse. Šilutiškiai mena ir geresnius laikus, kai penkis sezonus komanda žaidė „A“ lygoje ir buvo užėmusi net VI vietą. Ar tai besugrįš? Žadėta Šilutės stadiono rekonstrukcija vėluoja, futbolo klubo biudžetas kuklus, žaidėjai kartas nuo karto vyksta užsienin užsidirbti pinigėlių, ne visi komandos pagrindinės sudėties futbolininkai gali reguliariai treniruotis ir talkinti ekipai.

Aišku, Šilutės futbolas, palyginus su krepšiniu, pasigenda rimtesnio dėmesio. Kad komanda demonstruotų aukštesnio lygio žaidimą, reikia bent kelių legionierių, kurie sudarytų komandos stuburą ir apie kuriuos telktųsi, iš jų imtų pavyzdį vietos jaunieji futbolininkai. Kol kas to nėra, kaip ir žaidėjų konkurencijos. Anot „Šilutės“ trenerių, komandoje į vieną poziciją aikštėje turėtų konkuruoti bent du žaidėjai. Kol klubui įvairių bėdų atsikratyti neišeina, tol ir puoselėti dideles sportines ambicijas neišeina.

Nestatysi „pilis debesyse“, kol realios galimybės ir aplinkybės apkarpo visas svajones. Todėl FK „Šilutė“ vadovybė į šių metų futbolo sezoną ypatingų lūkesčių nedėjo. Apetitas rezultatams atsirado įsibėgant sezonui, komandai žymiai pagerinus žaidimą. Tą pajuto visi varžovai. Šilutiškiai išmoko ilgiau kontroliuoti kamuolį, regzti derinukus, labiau įgyvendinti trenerių numatytas taktines žaidimo užduotis. Šia prasme susiklijavusi komandos sudėtis turi potencijos ateičiai, bet svarbu, kad geriausieji žaidėjai neišsibarstytų po svetimas komandas. Tuomet vėl viską reikėtų pradėti kurti iš naujo. 2019 metais „Šilutės“ garbę sėkmingai gynė vartininkai Artūras Normantas, Augustas Šteinys, Rokas Sirtautas, gynėjai Tadas Kazlauskas, Evaldas Užkuraitis, Arvydas Miklovis, Giedrius Ratkus, Justas Raziūnas, Andrius Pakalniškis, Einoras Dedurkevičius, Aidas Capas, saugai Marius Stonkus, Justas Milius, Aivaras Bagdonas, Martynas Agintas, Paulius Kriščiūnas, Kostas Vilkys, puolėjai Martynas Golubovskis, Andrius Marcinkevičius, Darius Paldauskas, A. Thales, Robertas Šmitas, Arnas Činauskas ir Lukas Sirtautas.

Įvarčių „bombonešiai“: R. Šmitas - 12 įvarčių, D. Paldauskas - 9, A. Marcinkevičius ir A. Thales - po 7 įvarčius. Iš viso pamariškiai pelnė 52 įvarčius, praleido - 25.

Proveržio belaukiant

Šalies futbolo II lygos Vakarų zonos pirmenybėse dalyvavo 10 komandų. Kiekviena žaidė po 18 rungtynių. Čempionais tapo „Radviliškis“ - 44 tšk. (14 pergalių, 2 lygiosios, 2 pralaimėjimai). „Radviliškis“ pralaimėjimus patyrė 2-ojo rato pabaigoje.

Sidabro medalius iškovojo Gargždų „Banga B“ - 42 tšk., bronza teko „Akmenės cementui“ - 35 tšk. „Šilutė“ - 34 tšk., IV vieta. „Šilutė“ ir savo vejoje, ir svečiuose nugalėjo „Akmenės cementą“, bet turnyrinėje lentelėje tenka žiūrėti į varžovų „nugaras“. „Akmenės cemento“ staigmena Radviliškyje, kai įveikė lyderį, padėjo Akmenės komandai tapti prizininke. Visiškas autsaideris - Klaipėdos „Atlantas B“ - 6 tšk., X vieta. Ne kažkokia paguoda uostamiesčiui.

O „Šilutės“ vadovybės (treneriai B. Mackevičius, S. Česnulis, vadybininkas R. Taršauskas, administratorius V. Augustinavičius) mintys jau krypsta į 2020-uosius. Dabar komanda paatostogaus, o po Naujųjų po truputį reikia imti vadžias į rankas. Pasikeitimų bus. Galvojama komandą sustiprinti baltarusiais, gal dviem. Dar didesnis galvosūkis, kaip pagerinti klubo finansinę padėtį. Vien žaidėjų entuziazmu šalies futbolo pirmenybėse toli nenujosi. Pinigai - taip pat motyvacija sportininkui treniruotis ir gerai žaisti. Šito nepaneigsi. Kokia kitąmet bus Šilutės reprezentacinė futbolo komanda, priklauso ne nuo vieno faktoriaus.

Jaunų, gabių žaidėjų yra. Gal jie paseks buvusių Šilutės trenerių auklėtinių puolėjo Juliaus Kasparavičiaus ir saugo Lino Mėgelaičio pėdomis. Julius įtrauktas į Lietuvos vyrų nacionalinę rinktinę, o Linas - į Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinę. Pastaroji spalio 10 dieną Škotijoje, Edinburge, žaidė ketvirtąsias Europos jaunimo čempionato atrankos rungtynes. Lietuvaičiai atsilaikė - 0:0. L. Mėgelaitis turi kontraktą su Italijos klubu, o J. Kasparavičius rungtyniauja Estijoje, Narvos komandoje „Trans“.

Taigi, ir provincijoje išugdomi žaidėjai, traukiantys net užsienio klubų trenerių dėmesį. Beje, nemažai Lietuvos jaunimo rinktinės žaidėjų savo meistriškumą kelia Italijos, Lenkijos, Estijos, Kroatijos, Portugalijos klubuose. Tai žada proveržį visam Lietuvos futbolui. Gi pamario krašto futbolo mėgėjai tokio proveržio linki ir „Šilutei“.


Comments