Naujienos‎ > ‎

Įvartį įpliekė ir vartininkas

Svajunas Cesnulis paskelbė 2014-10-14 02:05   [ atnaujinta 2014-10-14 02:07 ]
Romualdas Mažutis

Šalies futbolo I lygos klubai, kovojantys dėl 9-13 vietų, praėjusį savaitgalį baigė pirmenybes. FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) paskutinėse trečiojo rato 28-osiose rungtynėse namuose „sukūlė“ autsaiderį, Panevėžio „Baltiją“ – 9:2 (6:0). Įvartį į aukštaičių vartus įmušė ir mūsiškių vartininkas Liudvikas Valius.

Ugnelė „Baltijos“ futbolininkų akyse prigeso greitai: 5-ą ir 8-ą žaidimo minutę šilutiškiai po atakų dešiniuoju aikštės kraštu ir kamuolio perdavimų į svečių baudos aikštelę įmušė du įvarčius. Pasižymėjo Darius Paldauskas (Nr.13) ir Aurimas Skurdelis (Nr.4). Netrukus “Baltijos” puolėjas A.Šteinas turėjo “mirtiną” progą – atsidūrė vienas akis į akį prieš „Šilutės“ vartų sargą L.Valių, tačiau pastarasis sugebėjo atmušti kamuolį ranka. 38-ą rungtynių minutę pamariškių legionierius Simonas Juška (Nr.11) pelnė trečią įvartį, o po trijų minučių panevėžiečiai prasižengė savo baudos aikštelėje. Mūsiškių vartininkas L.Valius (Nr.1) realizavo 11 metrų baudinį – 4:0. Aukštaičiai buov „pribaigti“ jau pirmajame kėlinyje, kai po antrą įvartį pagrečiui įmušė D.Paldauskas ir A.Skurdelis – 6:0.
Po pertraukos prie „Baltijos“ sutriuškinimo prisidėjo „Šilutės“ žaidėjai Deividas Lukošius (Nr.8) ir Lukas Pėteris. Deividas pelnė du įvarčius, Lukas vieną. Galutinis rungynių rezultatas – 9:2 „Šilutės“ naudai. Šios rungtynės padėjo pamariškiams pagerinti įmuštų-praleistų įvarčių santykį, kuris tapo lygus – 43:43.

FK „Šilutė“ tarp 13-os I lygos klubų užėmė 10-ą vietą. Mūsiškiai 8 rungtynes laimėjo, 6 baigė lygiosiomis ir 14 pralaimėjo. Surinkta taškų – 30. Beje, pirmenybių pradžia šilutiškiams žadėjo daugiau – balandžio 12 d. svečiuose įveikė Radviliškio „Lokomotyvą“ – 0:1, o po savaitės Jonavoje pasiekė lygiąsias žaisdami su vietos „Lietava“ – 0:0. Vėliau pamariškiams ėmė nesisekti, paeiliui patyrė 4 pralaimėjimus, nors rungtynėse su Kazlų Rūdos „Šilu“ išvykoje (3:2) ir savo vejoje su Kėdainių „Nevėžiu“ (2:3) buvo verti bent lygiųjų. Anot FK „Šilutė“ trenerio S.Česnulio, užimta 10-a vieta atspindi realias ekipos galimybes. Aplenkti 3 klubai: „Lokomotyvas“, „Palanga“, „Baltija“. Tauragės „tauras“, pernai dalyvavęs aukšiausiosios lygos pirmenybėse, šiemet tarp I lygos komandų tenkinosi 9-a vieta.
FK „Šilutė“ - jauniausia lygos komanda. Septyniolikmečiai šilutiškiai Arvydas Miklovis ir Ričardas Šveikauskas kviečiami į Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinę. Vis geriau žaidžia Justas Milius, Aidas Capas, Aurimas Skurdelis, kiti. Tai džiugina. O kas kėlė nerimą? Net 7 futbolininkai, gyvenantys uostamiestyje, tegalėjo dalyvauti dviejose komandos treniruotėse per savaitę. FK „Šilutė“ kiekvienas rungtynes žaidė kita sudėtimi. Vieniems neleido padėti komandai turimas darbas, kitiems - traumos. Saugas Andrius Pancerovas, iš kurio buvo daug tikėtasi, žaidė tik vienas rungtynes. Patirta trauma padarė jį žiūrovu. Veržlų puolėją D.Lukošių, sezono pradžioje mušusį įvarčius, varžovai ėmė ypač atidžiai dengti. Komandai trūko praėjusio sezono bombardyriaus Roberto Šmito: baigė futbolininko karjerą. Įsiveržti į I lygos lyderių gretas FK „Šilutei“ (futbolo vadybininkas Romualdas Taršauskas) buvo sunku. Tačiau varžovams pamariškiai buvo rimti konkurentai. Lietuvos futbolo federacijos taurės varžybose FK „Šilutė“ iškopė į trečiąjį ratą. Mūsiškius sustabdė dabartinis I lygos lyderė Vilniaus MRU ekipa, tęsianti kovą dėl čempionų vardo. To paties siekia Kauno „Stumbras“, Utenos „Utenis“ – visos turi po 55 taškus. Į 4-8 vietas pretenduoja Kauno “Spyris”, Kazlų Rūdos „Šilas“, Jonavos „Lietava“, Vilniaus „Žalgirietis“ ir Kėdainių „Nevėžis“. Šiems klubams sezonas dar tęsiasi, o FK „Šilutė“ jį baigė.