Naujienos‎ > ‎

LFF A ir I lygos klubai pateikė paraiškas 2014 metų sezono licencijoms

Svajunas Cesnulis paskelbė 2013-11-21 22:18

Lietuvos futbolo klubai pateikė paraiškas dalyvauti 2014 metų A ir I lygos licencijavimo procese. Kartu su praėjusio sezono dalyviais licencijų siekti planuoja ir po kelias komandas iš žemesnių lygų.

12 pareiškėjų A lygoje, 12 I lygoje

A lygos licencijų sieks visi devyni praėjusių metų dalyviai - „Žalgiris", „Atlantas", „Ekranas", „Sūduva", „Kruoja", „Banga", „Šiauliai", „Dainava" ir „Tauras" - bei trys I lygos prizininkai - „Klaipėdos Granitas", „Trakai" ir „Nevėžis".

Paraiškas I lygos licencijoms iki šios dienos padavė 12 ekipų. Tai praėjusio sezono komandos „Šilas", „Spyris", „Lietava", „Lokomotyvas", „Šilutė", „Polonija", „Baltija", „Palanga", "Žalgiris-3" bei II lygos Pietų zonoje rungtyniavę MRU, „Stumbras" ir F.B.K „Kaunas".

Pasak LFF licencijavimo skyriaus, I lygos licencijos siekiančių klubų skaičius dar gali padidėti, nes galimybę siekti aukštesnės lygos licencijios svarsto keletas žemesnės lygos klubų.

Galutiniai sprendimai - vasario pradžioje

A ir I lygos licencijų siekiantys klubai teisinę, jaunimo ugdymo, personalo ir infrastruktūros kriterijus pagrindžiančią dokumentaciją turės pateikti atitinkamai iki š.m. gruodžio 1 ir 10 d. A lygos klubai finansinę dokumentaciją teiks ne vėliau kaip 2014 m. sausio 15 d., I lygos - gruodžio 20 d.

Sprendimą dėl licencijų suteikimo LFF licencijavimo komitetas planuoja priimti sausio 30 d. Apeliacinio licencijavimo komiteto posėdis numatytas vasario 6 d. UEFA licencijų siekantys klubai papildomus dokumentus teiks vėliau - iki balandžio mėnesio 5 d.

Žemesnių lygų klubams - paskatinimas kilti aukštyn

2013-14 metų sezono licencijavimo taisyklėse numatyti keli pasikeitimai, kurie susiję su trenerių kvalifikacija, moterų futbolo stiprinimu, klubų ir žaidėjų registracija.

Viena pagrindinių naujovių - LFF Vykdomojo komiteto sprendimu patvirtinta skatinimo tvarka. Pagal ją II ar III lygų nugalėtojai bus motyvuojami kilti aukštyn kompensuojant startinį mokestį, dovanojant aprangos bei futbolo kamuolių komplektus.

Taip pat šiemet didesnys dėmesys bus atkreiptas į moterų futbolą. UEFA ir A lygos licencijos siekiantys klubai privalės turėti savo struktūroje arba paremti bent vieną moterų futbolo komandą.

UEFA licencijos siekiančio klubo vyriausiajam treneriui reikės UEFA PRO licencijos trenerio diplomo ar būti registruotam tokio lygio kursuose. Taip pat klubai ir jam priklausantys žaidėjai turės būti registruoti Futbolo Informacinėje Sistemoje (FIS).

Griežtins pradelstų įsiparegojimų stebėseną

Pasak LFF licencijavimo skyriaus vadovo Lauryno Zibolio, be šių paminėtų pasikeitimų ateinančiame sezone numatomi ir daugiau tikslų.

„Vienas jų - toliau griežtinti klubų pradelstų įsipareigojimų žaidėjams ir darbuotojams stebėseną. Kaip ir praėjusiais metais, turintiems skolų klubams bus skiriamos draudimo registruoti žaidėjus sankcijos. Raginsime žaidėjus nelikti pasyviais ir informuoti LFF Licencijavimo skyrių bei Drausmės komitetą apie neišmokamus atlyginimus, jei tokių bus", - teigė L.Zibolis.

Licencijavimo sistemos efektyvumą ir lankstumą planuojama padidinti suteikiant klubams galimybę pateikti dokumentaciją ir elektroniniu formatu.

Comments