LFF I-LYGOS PIRMENYBĖS

Svajunas Cesnulis paskelbė 2015-04-27 21:37

Nudilgino lyderį

2015-04-27 08:36:44, Romualdas Mažutis

Praėjusį šeštadienį FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) namuose nuvainikavo šalies I lygos pirmenybių vieną iš lyderių, Kėdainių „Nevėžį“ (treneris Darius Urbelionis) – 2:0 (0:0). Abu įvarčius neatremiamais smūgiais antrojo kėlinio pradžioje ir pabaigoje įmušė pamariškių legionierius, baltarusis Maksim Lukaševič (Nr.26).

Tai buvo 5-ojo turo varžybos ir pirmosios FK “Šilutės” rungtynės savo stadione. Balandžio 25-oji šilutiškiams tapo futbolo sezono atidarymo švente. Saulutė, švietusi kaip birželyje, dar labiau skaidrino apie 200 fanų nuotaiką. FK „Šilutė“ (5 taškai) ir FK „Nevėžis“ (10 tšk.) komandos į veją įžengė lydimos futbolo pradinukų: vaikus, vilkinčius pamariškių klubo žalios spalvos apranga, vedėsi už rankų futbolininkai. Komandas pasveikino ir palinkėjo sėkmės VšĮ „Šilutės sportas“ direktorius Dainius Gricevičius ir jo pristatytas Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Komandų kapitonai, skambant Lietuvos Respublikos himnui, pakėlė valstybinę vėliavą.

Kamuolį smūgiuoja šilutiškis J.Milius (Nr.20).
Pirmą kėlinį grėsmingiau atakavo „Nevėžis“, turįs savo gretose itin techniškų ir greitų Pietų Amerikos futbolininkų. Svečių deriniai buvo aštresni. Jie sukūrė tris puikias progas įvarčiams pasiekti, tačiau FK „Šilutės“ vartininkas Liudvikas Valius (Nr.1) visus šiuos smūgius atrėmė. Mūsiškių treneris Svajūnas Česnulis negailėjo saviškiams „pipirų“ dėl pražiopsotų dengiamų žaidėjų, kuomet šie, akimirkai ištrūkę iš pamariškių globos, beveik netrukdomi smūgiuodavo kamuolį į FK „Šilutės“ vartus. Gerai, jog L.Valius juos apgynė. Nors svečiai teritorinės persvaros neįgijo, bet jų saugai ir puolėjai pirmoje žaidimo pusėje, kaip sakoma, kėlė daugiau vėjo nei aikštės šeimininkai. Pamariškiai kartas nuo karto apguldavo varžovų baudos aikštelę, tačiau ilgiems kamuolio perdavimams sykiais trūko tikslumo, sykiais vėluodavo puolėjai, kuriems tie perdavimai buvo skirti. Kėlinys baigėsi be įvarčių. Kėdainiečiai žaidė geriau, mūsiškiai – kovingiau.

Po pertraukos, kurios metu vyko linksma bei juokinga vaikų futbolo atrakcija „ufonautai“ su žaidėjukais plastiko „burbuluose“, rungtynių vaizdas apsivertė: šilutiškiai mikliai surengė dvi staigias, pavojingas atakas. Abi galėjo baigtis įvarčiais. Pirmos progos neišnaudojo puolėjas Simonas Babilius (Nr.10), smūgiavęs kamuolį galva iš vartininko aikštelės. Žiūrovams nespėjus apgailėti minimos situacijos, per antrą išpuolį šilutiškių legionierius iš Baltarusijos Maksim Lukaševič (Nr.26) nestabdydamas kamuolio smūgiu iš oro šaute įšovė į „Nevėžio“ vartų tinklą – 1:0. Tai atsitiko 50 –ą žaidimo minutę. Pamariškiai puolimo įkarščio nemažina, toliau kuria progas. Galėjo pasižymėti Donatas Surblys (Nr.24), Arnoldas Nausėdas (Nr.3), pakeitęs baltarusį Pavel Belanovskyj (Nr.17), Justas Milius (Nr.20). Deja, vienas smūgis netaiklus, kitas žaidėjas vietoj smūgio pasirenka pasyvesnį atakos tęsinį. „Nevėžis“, regis, jaučiasi tarsi į dilgėlyną įpuolęs – toks netikėtas FK „Šilutės“ aktyvumas. Svečiai pirmykščio žaidimo nesusigrąžina, jų atakos atmušamos.Nebeatrodo, kad matome lyderį. 85-ą žaidimo minutę po jų gynėjo klaidos – uždelsė išmušti per save kamuolį – M.Lukaševič dvigubina rezultatą – 2:0. Per likusį laiką šilutiškiai buvo arčiau trečio įvarčio nei varžovai taip nieko ir nepelnę. FK „Šilutė“ po šios pergalės pakilo į šeštą vietą – 8 tšk. Gegužės 1 d. FK „Šilutė“ rungtyniaus namuose su Alytaus „Auska“ (5 tšk., 12 vieta). Rungtynių pradžia – 15 valandą.