Svajunas Cesnulis paskelbė 2015-05-18 22:12

Greiti pamariškių įvarčiai

2015-05-18 09:39:16, Romualdas Mažutis
FK
FK "Šilutė" nusiteikia būsimai kovai | E. Lukošiaus nuotr.

Šalies futbolo I lygos pirmenybių 8-ojo turo rungtynėse gegužės 16 dieną FK „Šilutė“ (treneris Svajūnas Česnulis) namuose įveikė Pakruojo „Kruoją-2” – 3:1. Visi įvarčiai įmušti pirmajame kėlinyje.

Pamariškiai iškart apgulė svečių baudos aikštelę. Įgyta žaidybinė ir teritorinė persvara buvo žaibiškai realizuota. Jau ketvirtą žaidimo minutę FK „Šilutės“ rezultatyviausias puolėjas Maksim Lukaševič (Nr.26) privertė „Kruojos-2” vartininką Aivarą Bražinską išimti kamuolį iš vartų tinklo. Dar po poros minučių M.Lukaševič įsiveržė į svečių baudos aikštelę su kamuoliu, bet buvo pargriautas: apžaistas varžovas pakišo koją. Teisėjo V.Gerasimov (Klaipėda) skirtą 11 metrų baudinį taikliai mušė šilutiškių kapitonas, gynėjas Edgaras Lukoševičius (Nr.14). Jo stipriai spirtas kamuolys įskriejo į apatinį dešinį nuo vartininko kamputį – 2:0. Tokia greita mūsiškių sėkmė lyg ir žadėjo įvarčių lietų bei triuškinamą pergalę. Nors pamariškiai neatlyžo, toliau spaudė svečius, tačiau šie nekapituliavo, kelis kartus bandė laimę tolimais smūgiais, kurie buvo netikslūs. Visgi kiek atsigavusi „Kruoja-2” rezultatą sušvelnino. Kėlinio viduryje (23 žaidimo minutė) pamariškiai pražiopsojo pakruojiečių išpuolį. Užteko trijų kamuolio perdavimų, kad pastarasis atsidurtų FK „Šilutės“ vartų tinkle. „Kruojos-2” futbolininkas Dominykas Kriukas kamuolį smūgiavo vos ne iš vartininko aikštelės nedengiamas – 2:1. Mūsiškių treneris S.Česnulis „apdovanojo“ gynėją Aldą Žernį (Nr.2) riktelėjimu: “Nemiegok!” Netrukus svečiai galėjo ir išlyginti rezultatą, nes kiek sutrikę pamariškiai suteikė „Kruojai-2” dar vieną šansą pasižymėti. FK „Šilutę“ išgelbėjo vartininkas Liudvikas Valius (Nr.1), atmušęs iš arti kirstą kamuolį. Pavojingi epizodai prie šilutiškių vartų dažniausiai kildavo po standartinių padėčių, kai varžovai įgydavo teisę mušti tolimus baudos smūgius. Daug negudraudami svečiai keldavo kamuolį į FK „Šilutės“ baudos aikštelę. Susvyravusiai šilutiškių komandai kėlinio pabaigoje padėjo atsitiesti puolėjo Martyno Golubovskio (Nr.21) reidas dešiniuoju aikštės flangu, pasibaigęs stipriu smūgiu ir įvarčiu – 3:1. FK „Šilutės“ fanai lengviau atsiduso.

Antrajame kėlinyje abejų komandų treneriai pakeitė nemažai žaidėjų. FK „Šilutės“ gretose Simonas Pilypas (Nr.18) pakeitė A.Žernį, puolėjas Simonas Babilius (Nr.10) užėmė Pavelo Belanovskio (Nr.17) vietą, rungtynių pabaigoje Osvaldas Deringis (Nr.16) pakeitė Laimoną Trakšelį (Nr.9). 59-ą žaidimo minutę M.Golubovskis, gavęs kamuolį prie „Kruojos-2” baudos aikštelės kampo, suklaidino gynėją, įsiveržė į aikštelę, tačiau buvo pargriautas. 11 metrų baudinį mušęs M.Lukaševič sukirto kamuolį tiesiai į vartininką. Beje, 6-ojo turo rungtynėse, kai FK „Šilutė“ savo stadione žaidė su Alytaus „Auska“, Maksimas taipogi nerealizavo 11 metrų baudinio: prašvilpino kamuolį virš vartų skersinio. O juk jis rezultatyviausias pamariškių puolėjas, jau pelnęs 5 įvarčius iš 11 įmuštų. Neišnaudota proga pakėlė rungtynių įtampą. Suaktyvėjusi „Kruoja-2” bandė perimti žaidimo iniciatyvą. Teisėjui teko gesinti atskirų futbolininkų įkarštį, peržengiantį žaidimo taisyklių ribas, įspėjimais. O likus žaisti apie 3 minutes, iš aikštės buvo pašalintas pamariškių gynėjas Mantas Lėkis (Nr.5). Kovingas antrasis kėlinys įvarčiais nepasipuošė, nors abi komandos turėjo tokių galimybių. Ketvirtoji FK „Šilutės“ pergalė kilstelėjo komandą į šeštą vietą – 14 taškų. Pirmauja „Palanga“ ir Jonavos „Lietava“, surinkusios po 19 taškų.