Naujienos‎ > ‎

LFF taurės ketvirtfinalyje favoritai įrodė pranašumą

Svajunas Cesnulis paskelbė 2012-11-07 22:00
2012-11-07 20:45
2012/13 metų Lietuvos futbolo federacijos taurės pusfinalyje kitąmet kausis nugalėtojų titulą ginantis Vilniaus „Žalgiris", praėjusių metų finalininkas Panevėžio „Ekranas",  turnyro staigmena Klaipėdos „Atlantas" ir „Šiaulių" klubas. Tai paaiškėjo sužaidus ketvirtfinalius, kuriuose pergales šventė favoritai.

Didžiausią susidomėjimą kėlė rungtynės Pakruojyje, kur žaidė dvi komandos iš pirmojo „General Financing A lygos" ketverto - „Kruoja" ir Panevėžio „Ekranas".  Jau dešimtąją minutę panevėžiečius į priekį išvedė Aurimas Vertelis. Vėliau šeimininkai turėjo progų pasižymėti, tačiau jų neišnaudojo. „Kruojai" pakreipti rungtynių nepadėjo ir gamtos išdaigos - prieš pertrauką prapliupusi kruša. 75-ąją minutę „Ekranas" įtvirtino pergalę Arsenijaus Buinickio įvarčiu - 2:0.

Gerokai pavargti teko Klaipėdos „Atlantui", kuris po kroato gynėjo Ivo Begičiaus pirmavo prieš I lygoje žaidžiančią „Šilutę", bet leido Evaldui Užkuraičiui prieš pertrauką rezultatą išlyginti.  Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai neišnaudojo progų pasižymėti, tačiau vis dėlto prisitaikė per pratęsimą. Dar vienas I.Begičiaus, jo tėvynainio Tino Lagatoro ir Karolio Laukžemio įvarčiai lėmė „Atlanto" pergalę 4:1.

Tokiu pačiu rezultatu į pusfinalį įveikdami varžovą iš I lygos žengė ir „Šiauliai". Jų įvarčių sąskaitą pirmojo kėlinio pabaigoje atidarė Andrius Lipskis,  o antrajame kėlinyje dukart pasižymėjo Artūras Rimkevičius, kartą - jo partneris puolime Santiago Cesanelli. „Lietavai" įvartį pelnė Marius Bezykornovas.

Lengviausiai nugalėjo „Žalgirio" ekipa, kuri sutriuškino kitą sostinės ekipą, I lygoje rungtyniaujančią jauną „Granito" komandą. Puolėjas iš Lenkijos Kamilis Bilinskis pasižymėjo jau po pirmosios atakos, ir nors vėliau „Granitas" grasino rezultatą išlygino, dar du K.Bilinskio įvarčiai kėlinio pabaigoje užtikrino „Žalgiriui" ramų antrąjį kėlinį. K.Bilinskis iš viso pasižymėjo keturis kartus,  po kartą kamuolį į vartus pasiuntė Paulius Janušauskas ir Georgas Freidgeimas, o „Granitui" paguodos įvartį įmušė Danielis Sadovskis.

Taurės pusfinaliai bus žaidžiami kitų metų pavasarį, prasidėjus naujam Lietuvos futbolo čempionato sezonui.  Nugalėtojas paaiškės per dvejas rungtynes. LFF taurės laimėtojas iškovos kelialapį į 2013/14 metų UEFA Europos lygos turnyrą.

56. Atlantas (Klaipėda) - Šilutė (Šilutė) po papildomo laiko 4:1, normalus laikas 1:1 (1:1)
Teisėjas: D.Rumšas (Palanga), 250 žiūrovų
Įvarčiai: 38 min. ir 99 min. I.Begič, 107 min. E.Razulis, 119 min. K.Laukžemis („Atlantas"); 44 min. E.Užkuraitis („Šilutė")
Įspėjimai: 60 min. D.Gordej, 67 min. N.Kharaoni, 78 min. T.Lagator („Atlantas"); 13 min. T.Kazlauskas, 30 min. R.Šmitas, 33 E.Užkuraitis, 75 min. K.Atutis („Šilutė")