Naujienos‎ > ‎

I lygos starte komandos neigė išankstines prognozes

Svajunas Cesnulis paskelbė 2014-04-14 04:38   [ atnaujinta 2014-04-14 22:24 ]

Savaitgalį startavusių Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybių pirmajame ture daugelis komandų paneigė išankstines prognozes ir praėjusio sezono rezultatus. Netikėtas pergales šventė Tauragės „Tauras", „Šilutė", Vilniaus „Žalgirietis", Panevėžio „Baltija" nenusileido Kauno „Spyriui". Iš favoritų nugalėjo tik Kazlų Rūdos „Šilas", o Kauno apskrities derbyje pergalę šventė Kauno „Stumbras".

Sostinėje - netikėta „Tauro" ir „Žalgiriečio" sėkmė

Viena didžiausią intrigą kėlusių dvikovų vyko Vilniuje - LFF stadione žiūrovai susitiko ambicingus tikslus nusistatęs MRU klubas ir prieš sezoną sukrėtimų neišvengęs „Tauras". Pirmajame kėlinyje dominavo MRU, tačiau „studentams" nesisekė išnaudoti progų. Vilniaus komandą nubaudė patyręs saugas Marius Kižys. Jo baudos smūgis prieš pertrauką  tapo vieninteliu įvarčiu rungtynėse. „Tauras" antrajame kėlinyje solidžiai sužaidė gynyboje ir išsaugojo minimalią persvarą (1:0).

„Neseniai surinkome šią sudėtį,  aš  pats atvažiavau prieš 4 dienas, todėl fizinis pasiruošimas dar nėra tinkamame lygmenyje. Bet šiandien parodėme charakterį. Žinojome, jog mūsų varžovai neblogi, todėl didžiausias dėmesys buvo skirtas gynybai, - po rungtynių LFF.lt svetainei sakė „Tauro" treneris Ivanas Tabanovas - M.Kižio įvartis yra meistriškumas. Marius ir anksčiau žaidė aukštame lygmenyje, todėl jo meistriškumas labai padėjo komandai."

Dar vieną netikėtumą pateikė jaunasis Vilniaus „Žalgirietis", kuris rezultatu 2:1 įveikė Utenos „Utenio" komandą. Namuose  „žaliai balti" jautėsi komfortabiliai ir drąsiai rengė kombinacijas prie varžovų baudos aikštelės. Visgi svečiai iš Utenos pirmieji įsiveržė į priekį po jiems paskolinto „žalgiriečio" - Mykolo Krasnovskio - įvarčio pirmojo kėlinio pabaigoje. Tačiau vilniečiai antrajame kėlinyje persvėrė  rezultatą, pasinaudoję standartinėmis situacijomis. Tikslūs buvo Edvino Mučinio ir Arturo Skuratovičiaus smūgiai galva. Jie ir nulėmė galutinį rezultatą 2:1.

„Nusipelnėme pergalės. Pirmos rungtynės  visada būna labai sunkios, tačiau susitvarkėme su savo užduotimis. Daugiau kontroliavome kamuolį, priešininkams žaisti neleidome, priešinomės iš visų jėgų, - po dvikovos LFF.lt sakė A.Skuratovičius - Po pirmojo kėlinio išklausėme trenerių nurodymus ir pelnėme lemiamus įvarčius. Žaidėme prieš stiprią komandą, bet parodėme, jog esame visiškai pajėgūs su tokia rungtyniauti."

"Stumbro" ir "Šilo" pergalės

Gausiausiai žiūrovų pirmajame ture sutraukė „Stumbro" debiutas lygoje. Ambicijų nestokojanti Kauno komanda šventė pergalę prieš Kėdainių „Nevėžį" rezultatu 2:1. Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) stadione vykusiose rungtynėse įvykiai klostėsi sparčiai. Jau pačioje rungtynių pradžioje Mindaugas Daunoravičius išvedė Laikinosios sostinės klubą į priekį. Rezultatą išlygino Marius Bezykornovas, kuris realizavo 11 metrų baudinį. Martynui Zaleckiui užteko tik kelių akimirkų vėl išvesti „Stumbrą" į priekį. Antrajame kėlinyje įvarčiai nekrito.

Po pirmojo turo I lygos viršūnėje įsitaisė Kazlų Rūdos „Šilas" Klaipėdos centrinio stadiono atsarginėje aikštėje nokautavo „Palangą" 4:0. Rezultatyviausiu lygos žaidėju tapo gynėjas Mantas Samusiovas, kuris atliko „dublį". „Šilui" dar po vieną įvartį pridėjo Andrius Urbšys ir Ramūnas Mačežinskas.

Staigmenos Panevėžyje

Pirmose sezono rungtynėse Panevėžio FA stadione pirmąjį lygos sezono įvartį pelnė „Baltijos" garbę ginantis Deividas Milonaitis. Rungtynių pusiausvyrą atstatė Tomas Bučma. Antrajame kėlinyje „Spyris" šturmavo panevėžiečių baudos aikštelę, tačiau „Baltijai" pavyko išsaugoti lygiasias 1:1.

Dar vienas netikėtumas užfiksuotas taip pat Panevėžyje, kur šį sezoną namų rungtynes nuolat žaisiantis „Lokomotyvas" 0:1 nusileido „Šilutei". Pamario klubo sąskaitą trimis taškais papildė Deividas Lukošius. Jis tiksliai smūgiavo antrojo kėlinio viduryje.

Antrasis lygos turas įvyks balandžio 18 ir 19 dienomis.