Naujienos‎ > ‎

Pamariškis Svajūnas Česnulis – naujasis Lietuvos 19-mečių futbolo rinktinės treneris

Svajunas Cesnulis paskelbė 2015-12-15 07:24   [ atnaujinta 2015-12-15 07:27 ]

Romualdas Mažutis 2015-12-15d. 

    VšĮ „Šilutės sportas“ futbolo treneris Svajūnas Česnulis nuo gruodžio 1-os perėmė naujai buriamos Lietuvos devyniolikmečių (U-19) rinktinės vairą. Dabar jis formuos komandos žaidimo braižą, kurios kitąmet, spalio 3-10 dienomis namuose laukia atrankinės Europos čempionato rungtynės su Austrijos, Azerbaidžano, Bosnijos ir Hercegovinos bendraamžiais.

Gyvenantis futbolu

S.Česnulis vadovauja futbolo klubo „Šilutė“ vaikų ir vyrų komandoms. Trenerio darbo stažas –15 metų. Rusniškis, apsigyvenęs Šilutėje, buvęs Panevėžio sporto mokyklos-internato auklėtinis. Į ją įstojo būdamas septintoku. Anuomet tarp Baltijos šalių tik Lietuva turėjo tokio tipo mokyklą. Latviams, estams beliko pavydėti. Valdžios rūpestis futbolu atseikėjo lietuvaičiams gražių pergalių sovietinės sporto internatų „Perkėlos“ taurės turnyre, kuriame varžėsi Rusijos didmiesčių (Maskvos, dabartinio Sankt Peterburgo), o taip pat pajėgios Gruzijos, Armėnijos, Ukrainos bei kitų16-os respublikų komandos. Patys futbolininkai „Perkėlos“ turnyrą vadino mažuoju Europos čempionatu. Panevėžiečiai užėmė aukštą trečią vietą. O 1991-aisiais, jau nepriklausomos Lietuvos U-21 futbolo rinktinė dalyvavo pirmame Baltijos šalių čempionate Panevėžyje, lietuvaičiai pelnė sidabro medalius. Geriausiu mūsų rinktinės žaidėju išrinktas S.Česnulis. Jam tai brangios datos. Svajūnas yra gynęs Panevėžio „Ekrano“, Kauno „Atleto“, „Šilutės“ garbę, septynerius metus rungtyniavo Vokietijoje. Jo pozicija aikštėje – saugas, pradedantis komandos derinius, pasižymintis tiksliais kamuolio perdavimais, tolimais smūgiais į varžovų vartus, jaučiantis kiekvieną rungtynių niuansą. Šiandien jis to reikalauja iš savo auklėtinių. Beje, jo pėdomis seka sūnus Dovijus, neseniai Anglijoje įgijęs futbolo trenerio specialybę

Komanda – tai kumštis

Lietuvos U-19 rinktinėS.Česnuliui sava: tris metus buvo jos trenerio Dariaus Butkaus (Panevėžys) asistentu. Vasarą lietuvaičiai Estijoje pirmą kartą tapo Baltijos šalių (Lietuva, Latvija, Estija, Suomija) čempionais.Sportinės šlovės metraštis atidarytas. Žinoma, norėtųsi daugiau panašių įrašų.2016-ųjų čempionatas vyks Latvijoje. Lietuvos rinktinei vadovaus S.Česnulis, pasikvietęs į talką asistentu kaunietį Henriką Grigą. Pastarasis yra žaidęs ir už FK „Šilutę“. Fiziniu U-19 rinktinės pasiregimu toliau rūpinsis Marius Čeliauskas, šilutiškio vaikų futbolo trenerio Rimo Čeliausko sūnus. Rinktinės saugų linijoje matysime šilutiškį LinąMėgelaitį. Linas praėjusį sezoną rungtyniavo Italijoje, “Pro Vercelli” klube, gi šiuo metu dalyvauja peržiūroje Bolonijoje, tai yra aukščiausios kategorijos klube. Puolimo grandį sustiprins šilutiškis Vilius  Giedraitis, dabar Panevėžio SG auklėtinis , “Panevėžio” ekipos (I lyga) futbolininkas.Ir Linas, ir Vilius – trenerio auklėtiniai .  S.Česnulis, įvairaus amžiaus šalies rinktinėms  kas kart pateikia savo auklėtinių: pusbroliai Dovijus ir Žilvinas Česnuliai, Julius Kasparavičius, Justas Raziūnas, šiemet – Linas Mėgelaitis,  ViliusGiedraitis. Rinktinės kandidatu buvo ir gynėjas Arvydas Miklovis,  deja, per 8 mėnesius nespėjęs atsigauti po traumos.Įdomu tai, kad dvylikamečiai šilutiškiai yra iškovoję Lietuvos mažojo futbolo (5x5) čempionų titulus. Pamariškiai aplenkė didmiesčių futbolo akademijų auklėtinius. Staigmena!  Anot S.Česnulio, salės futbole 4-5 gabesni žaidėjai gali laiduoti pergalę, o didžiajame futbole tiek jėgų per mažai, kad ką daugiau išspaustum. Provincijoje rasti apie penketą futbolui imlių vaikų įmanoma, jei treneris tokių žvalgysis, ieškos, jei radęs mokės užkrėsti žaidimo ugnele. Pamariškiai tuo ir garsūs, kad atkaklūs, kovingi, mokomi veikti vejoje, kaip kumštis. Futbolas – kolektyvinis žaidimas, tik pastangų suma sunokina pergalės vaisių.

Vienas portugalas futbolininkas brangesnis nei visa Lietuvos komanda

Lapkričio 9-15 dienomis Lietuvos U-19 rinktinė (vyr.treneris D.Butkus, asistentas S.Česnulis) Portugalijoje varžėsi dėl dviejų kelialapių į Europos čempionato antrąjį etapą. Mūsiškiai taikėsi į antra vietą: ketino nugalėti graikus ir moldavus, o su portugalais, kaip išeis. Neišėjo. Pirmas rungtynes lapkričio 10 dieną lietuvaičiai 0:1 pralaimėjo graikams. Įvartį praleido 7-ą žaidimo minutę. Graikai nebuvo stipresni, bet šviežesni. Rungtynes įtakojo ne tik sportinės aplinkybės: dėl aviacijos kompanijos „Lufthansa“ darbuotojų streiko lietuvaičiai į Portugaliją atvyko gerokai pavėlavę, naktį. Planuota treniruotė sužlugo. Sunkiai sekėsi ir aklimatizuotis, nes Santa Kombe stadionas - 1400 m virš jūros lygio. Oro temperatūra: +26 laipsniai. Patekę iš vėsaus baltiško lapkričio į vasarą lietuvaičiai visų savo žaidybinių galimybių neparodė. Pergalė prieš Moldovą lapkričio 15 dieną rezultatu 1:0 nieko nebedavė, nes prieštai prakišta portugalams 0:5. Portugalai sutriuškino ir graikus – 4:0.Mūsiškiai, žaisdami su jais, jokių šansų neturėjo. Aikštės šeimininkų gretose išsiskyrė trys garsaus klubo „Benfika“ futbolininkai, kurie, anot S.Česnulio, jau šiandien milijonieriai ir vienas portugalas brangiau kainuoja nei visa Lietuvos rinktinė. Portugalai žaidžia greitesnį, techniškesnį, sumanesnį futbolą. Futbolas portugalams, kaip lietuviams krepšinis: žaidimų karalius. Išvardinęs kelionės į Portugaliją netikėtus vargelius trenerio asistentas S.Česnulis tuo neketino užglaistyti komandos nesėkmę.Lietuvaičiams dar reikia mokytis ir mokytis žaisti futbolą, kad teikti grožį šio žaidimo fanams.

Tiki lietuviško futbolo ateitimi

<t>Nuo gruodžio Lietuvos U-19 rinktinės pulsas – S.Česnulio rankose. Priešpaskutinę mėnesio dieną lietuviai Vilniuje žais draugiškas rungtynes su Latvijos bendraamžiais. Sausio 2-13 dienomis – išbandymas tradiciniame V.Granatkino taurės tarptautiniame turnyre Sankt Peterburge (Rusija). Ten žais 14-os valstybių rinktinės. Nebus lengva. Tai pasiruošimo etapai 2016-ųjų Europos U-19 čempionato atrankos varžyboms, kurios spalio pirmoje pusėje vyks Lietuvoje. S.Česnulis optimistiškai žvelgia į lietuviško futbolo ateitį, siedamas ją su ugdoma pamaina. Bet kol kas nacionalinės vyrų rinktinės reitingas smunka. Svajūnas pripažįsta Lietuvos futbolo problemas, turi pastabų dėl futbolo infrastruktūros gerinimo, varžybų organizavimo, vedimo. Sostinėje užstrigusi nacionalinio stadiono statyba, yra spręstinų reikalų moksleivių futbole, labiau stengtis turėtų treneriai, nes būtina plėsti, gilinti žinių bagažą, atitinkantį laikmečio reikalavimus. Gi nacionalinė rinktinė išgyvena kartų kaitą, ne visi užsienio klubuose rungtyniaujantis lietuviai sulekia padėti.Tam yra įvairių priežasčių. Jas būtina šalinti. O ažiotažą dėl nacionalinės rinktinės nesėkmių S.Česnulis iš dalies vertina, kaip dumblo kėlimą artėjant Lietuvos futbolo federacijos prezidento rinkimams.Šilutės bėda: iki šiol neturi dirbtinės dangos aikštės. Nepaisant išvardintų trukdžių, Svajūno nuomone, Lietuvos futbolas kils, žengs į priekį

Šių metų Baltijos šalių U-19 čempionato nugalėtoja Lietuvos rinktinė su savo vadovais. Kitąmet ji bus kitokia. Naujai buriamos rinktinės vyr.trenerio pareigos patikėtos šilutiškiui Svajūnui Česnuliui.Tokiu žingsniu Lietuvos futbolo federacija įvertino ilgametes S.Česnulio pastangas ugdant jaunąją futbolininkų kartą.


Comments