Naujienos‎ > ‎

Pirmojoje lygoje – garsių žaidėjų desantas

Svajunas Cesnulis paskelbė 2014-04-03 01:46

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lyga naująjį sezoną pasitinka sustiprėjusi. Čia žais būrys šalies čempionų, nacionalinės komandos narių, rezultatyvumo rekordininkas.

„Pasakysiu nesuklydęs – šiemet pirmoji lyga bus žymiai stipresnė nei pernai. Jau praėjusiais metais į ją atėjo daug futbolininkų, kurie yra žaidę A lygoje ir kurie meistriškumu aukščiausiojo Lietuvos diviziono žaidėjams nenusileidžia. Tiesiog A lygos klubai jiems visiems įdarbinti pinigų neturi, o užsienyje šie futbolininkai irgi nesusiranda komandos. Šiemet tai dar labiau akivaizdu“, – teigė LFF varžybų ir renginių skyriaus vadybininkas Romas Pikčilingis, daug metų besirūpinantis šalies pirmosios lygos turnyru.

LFF vadybininkas tikisi ne vien stipraus, o ir atkaklaus pirmosios lygos čempionato. Jo manymu, daugumos ekipų tarpusavio rungtynių rezultatus spėti bus nelengva.

2014 metais LFF I lygos pirmenybėse dalyvausiančios komandos sezoną pradės balandžio 11-ąją ir baigs spalio 26 dieną. Tokios datos numatytos pirmadienį patvirtintame varžybų tvarkaraštyje.

Daugiau komandų nei pernai

Šiemet I lygoje varžysis dviem komandomis daugiau nei pernai – 14. Prasiplėtusioje lygoje debiutuos Kauno „Stumbras“ ir Vilniaus „MRU-TiuMenas“, po šešerių metų pertraukos grįžo atgimęs Utenos „Utenis“, rungsis iš aukščiausios lygos iškritęs Tauragės „Tauras“.

Su antrosios pagal pajėgumą pakopos pirmenybėmis atsisveikino į „SMScredit.lt A lygą“ persikėlę praėjusio sezono I lygos nugalėtojas „Klaipėdos granitas“ ir prizininkas „Trakų“ klubas.

Dėl laiku neįgyvendintų licencijavimo reikalavimų Panevėžio „Baltija“ ir „Palanga“ pirmenybes pradės su trijų, o Vilniaus „Polonija“ – su šešių taškų deficitu.

Radviliškio „Lokomotyvo“ komanda dėl miesto stadiono aikštės renovacijos šį sezoną planuoja rungtyniauti Panevėžio FA stadione.

Žais rezultatyvumo rekordininkas

„Vien jau ko vertas „Utenis“, kuriame žais Vitalijus Kavaliauskas, Egidijus Varnas, Pavelas Leusas, Denisas Gordejus, Žilvinas Banys, Danielis Gunevičius, Linas Savastas. Visą žinomų futbolininkų vienuolikę būtų galima išvardyti“, – po ilgos pertraukos į pirmąją lygą sugrįžusio Utenos klubo sudėtį vertino R. Pikčilingis.

Žinomų pavardžių yra ir kitose komandose. Kai kurie futbolininkai dar neseniai žaidė ir Lietuvos rinktinėje.

„Kazlų Rūdos „Šilui“ atstovaus Tadas Papečkys ir Andrius Urbšys, „MRU-TiuMeno“ komandoje žais Nerijus Radžius, Artūras Sobolis. Labai sustiprėjo „Stumbras“ – prie jo prisijungė daug buvusių „Kauno“ žaidėjų ir 2012-ųjų A lygos rezultatyvumo rekordininkas Artūras Rimkevičius“, – kalbėjo R. Pikčilingis.

Beje, „Stumbras“ per draugiškas rungtynes 4:1 nugalėjo pernai „SMScredit.lt A lygoje“ ketvirtąją vietą užėmusią Marijampolės „Sūduvos“ komandą.

„Šilutės ekipa pasipildė pernykščiais pirmosios lygos turnyro nugalėtojo „Klaipėdos granito“ žaidėjais. Į Jonavos „Lietavą“ iš Kėdainių „Nevėžio“ perėjo rezultatyviausias pastarųjų metų lygos puolėjas Aivaras Lyberis. „Nevėžis“ žada atsivežti futbolininką iš Brazilijos.

Negalima nurašyti ir „Tauro“ – tai komanda, pernai žaidusi „SMScredit.lt A lygoje“. Tauragė, beje, visada pasižymi tuo, kad joje užauga neblogas jaunimas. Jei dar keli pernai žaidę „senukai“ nepaliks komandos, tai ne kiekvienas ją įkąs.

Radviliškio „Lokomotyvas“ – Lietuvos salės čempionas. Suprantama, salės futbolas – visai kas kita negu didysis, bet apie „Lokomotyvo“ futbolininkų meistriškumą tas titulas vis vien byloja.

Kauno „Spyris“ rengėsi žaisti „SMScredit.lt A lygoje“, bet paskutiniu momentu prarado žadėjusį pinigų rėmėją. Tad ji irgi bus ne silpniausia komanda. Tai – jaunimo ekipa, sudaryta iš Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinių, į kurią iš „Dainavos“ grįžo Lukas Sendžikas“, – vertino pirmosios lygos komandų galimybes LFF varžybų ir renginių skyriaus vadybininkas

Iš pradžių LFF buvo nutarusi neleisti pirmojoje lygoje žaisti legionieriams, bet po to priėmė sprendimą, kad vienas užsienietis futbolininkas galės atstovauti komandai.

Startas – kitą penktadienį

Nuo sausio mėnesio I lygos klubai turėjo galimybę iš anksto susipažinti su nuostatų pakeitimais, tvarkaraščio projektu, pateikti savo pasiūlymus arba pastabas.

Prieš naujojo sezono startą, kovo 30-ąją, I lygos klubų atstovai rinkosi Kaune, Nacionalinėje futbolo akademijoje. Susirinkime buvo pristatytas pirmenybių tvarkaraštis, aptarti organizaciniai klausimai, klubų naujokų atstovai supažindinti su Futbolo informacine sistema (FIS).

Pagal 2014 metų sezono tvarkaraštį pirmasis turas vyks balandžio 11–13 dienomis, paskutinis – spalio 26 dieną. Pirmose sezono rungtynėse kitą penktadienį, balandžio 11-ąją, Panevėžyje susitiks vietos „Baltija“ ir Kauno „Spyris“.
Kaip ir praėjusį sezoną, pirmoje varžybų dalyje komandos sužais du ratus tarpusavyje (namuose ir išvykoje). Vėliau lyga bus išskirta į dvi dalis ir komandos kovos dėl 1–7 bei 8–14 vietų.

Comments