Naujienos‎ > ‎

Sandraugos taurės ketvirtfinalyje lietuviai neprilygo ukrainiečiams

Svajunas Cesnulis paskelbė 2014-01-29 22:26

Trečius metus iš eilės Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinei kelią Sandraugos turnyre pastoja Ukrainos barjeras. Sankt Peterburge vykstančių varžybų ketvirtfinalyje trečiadienio ryte lietuviai pirmieji įmušė įvartį, tačiau vėliau varžovai pasižymėjo keturis kartus ir šventė pergalę 4:1.

Lietuvos rinktinė įmušė pirmoji

Prieš dvejus metus lietuviai nusileido ukrainiečiams Sandraugos taurės ketvirtfinalyje, o pernai turėjo pripažinti varžovų pranašumą grupių etape ir rungtynėse dėl trečiosios vietos.

Šį kartą rungtynių pradžia lietuviams nieko blogo nežadėjo. 10 minutę mūsų rinktinė išsiveržė į priekį po Tomo Salamanavičiaus atlikto puikaus smūgio. Po tikslaus aukšto perdavimo iš aikštės krašto saugas vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartų viršutinį kampą.

Po pelnyto įvarčio mūsiškiai ir toliau nuosekliai vykdė trenerių nurodymus, atidavę kamuolio kontrolę varžovams kantriai gynėsi ir laukė tinkamos progos.

Trys įvarčiai krito vienas po kito

Tačiau 25 minutę rezultatas buvo išlygintas - po baudos smūgio ukrainietis galva atmetė kamuolį komandos draugui arčiau vartų ir šis kelių metrų nukreipė kamuolį į Igno Plūko ginamus vartus.

Po kelių minučių lietuviai buvo nubausti dar du kartus. 28 min. varžovai įmušė tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės vidurio, o 30 min. po prasiveržimo kairiuoju kraštu tiksliai smūgiavo į viršutinį vartų kampą.

Netrukus galėjo pasižymėti ir Lietuvos komanda, bet greitoje atakoje Klaudijaus Upsto smūgį atlaikė laiku vartus palikęs Ukrainos rinktinės vartininkas.

Dvikovos baigtį Ukrainos ekipa galutinai išsprendė iš karto po pertraukos, kai mūsiškių gynėjus prie baudos aikštelės linijos suklaidinęs varžovas smūgiavo tiksliai į viršutinį kampą. Antrajame kėlinyje lietuviams taip ir nepavyko nieko priešpastatyti tiksliam kombinaciniam ukrainiečių žaidimui - teko pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 1:4.

"Ukrainos komanda šiandien pademonstravo gražų, aukšto lygio futbolą. Manau, kad jie tikrai žais finale. Mūsų komanda atrodė pavargusi. Kitaip sunku paaiškinti, kaip per kelias minutes praleidome tris įvarčius. Žaidimas mažumoje dvejas rungtynes atsiliepė futbolininkų fizinei būklei", - po rungtynių teigė lietuvių treneris Arminas Narbekovas.

Lietuvos jaunimo rinktinė toliau tęs kovą dėl 5-8 vietų. Penktadienį mūsiškių varžovais bus Sankt Peterburgo atstovai, o paskutinės turnyro rungtynės su Latvija arba Kazachstanu vyks sekmadienį.

Rungtynių statistika

Ukraina U-21 - Lietuva U-21 4:1 (3:1)
Įvarčiai: 25 min. Vitaliy Prindeta 28 min. Vladlen Jurčenko, 30 min. Andrei Totovickij, 47 min. Leonid Akulinin (Ukraina U-21); 10 min. Tomas Salamanavičius (Lietuva U-21)
Įspėtas: 80 min. Taras Pučkovskij (Ukraina)

U-21 Lietuva: Ignas Plūkas (53 min. Edvinas Gertmonas), Justas Raziūnas, Edvinas Girdvainis, Aurimas Vilkaitis, Lukas Pangonis, Rokas Gedminas (34 min. Erikas Skripkinas), Titas Vitukynas (46 min. Dovydas Norvilas), Mykolas Krasnovskis (73 min. Edgaras Baranauskas), Tomas Salamanavičius (77 min. Edvinas Baniulis), Simonas Stankevičius, Klaudijus Upstas (64 min. Lukas Narbutas).