Naujienos‎ > ‎

Šilutės „Bildukai“ atgimsta

Svajunas Cesnulis paskelbė 2012-08-07 03:18

2012-08-07 07:33

Nuo 1994 metų, kai „Šilutės“ krepšininkai rungtyniavo LKF, Šilutė garsėjo ir savo aistruoliais – vadinamais „Bildukais“. Atrodo, po dvidešimt metų ne mažiau energingą palaikymo komandą turi futbolininkai.

NFA nepasipriešino
Trečiadienio pavakarę būrelis jaunuolių, žingsniuodami Žalgirio gatve, mušė būgnus, skandavo „Šilutės“ futbolininkus palaikančius šūkius – juo stebėję miestelėnai suprato, kad miesto stadione vyks futbolo rungtynės. Prieš „Šilutės“ rungtynes su Kauno nacionalinės futbolo akademijos komanda vienoje stadiono tribūnoje susirinko koks pusšimtis aistruolių – naujieji „Bildukai“, apsiginklavę būgnais, signaliniais ragais, nenutilo visas 90 minučių, ypač džiaugėsi mūsiškių pergale po rungtynių. Jei anksčiau tokio palaikymo buvo galima pavydėti Tauragės, Gargždų ir Kretingos futbolininkams, tai dabar šių miestų fanai turėtų pavydėti mums...
Lyg norėdami padėkoti savo aistruoliams, šilutiškiai jau 13 minutę pelnė pirmąjį šių rungtynių įvartį, kurį įmušė Dovijus Česnulis. Kaip visada ryžtingai žaidęs Robertas Šmitas pasižymėjo 37 minutę – jo įvartis tikrai papuoštų gražiausių įvarčių apžvalgą – stipriai smūgiuotas kamuolys nuo maždaug 18 metrų iki vartų pataikė į viršutinį vartų kampą ir varžovų vartininkas nieko negalėjo padaryti. Po pasiekto įvarčio, kuris Robertui šiame sezone jau penktas, puolėjas kaip koks akrobatas atliko salto. Įvarčių R. Šmitas šiose rungtynėse galėjo įmušti ir daugiau, bet kai kurių progų tiesiog neišnaudojo. Baigiantis pirmajam kėliniui (43 min.) „Šilutės“ persvarą trečiuoju įvarčiu užtvirtino Evaldas Užkuraitis.
Po pertraukos, nors abi komandos nemažai atakavo, bet įvarčių nebuvo, ir šilutiškiai laimėjo rezultatu 3:0. Į savo sąskaitą įsirašydami dar 3 taškus, po šio rungtynių pakilo į ketvirtą turnyrinės lentelės vietą. Svečių komandos žaidimas kiek nuvylė jaunųjų šilutiškių futbolininkų ugdytoją trenerį Rimą Čeliauską. NFA komandos pagrindą sudarė Lietuvos septyniolikmečių rinktinės žaidėjai, kurie po rungtynių Šilutėje ir mūsų mieste surengtos treniruočių stovyklos išvyko į Belgiją žaisti dvejų draugiškų rungtynių. Pasak R. Čeliausko, artimiausia pagrindinės šalies rinktinės pamaina turi demonstruoti daug techniškesnį ir veržlesnį futbolą. Rinktinėje žaidžia ir akademijoje besimokantis bei besitreniruojantis Justas Raziūnas. Į Belgiją išvykusią septyniolikmečių rinktinę stovykloje Šilutėje pakeitė Lietuvos šešiolikmečių rinktinė.
Prieš „Granitą“ neatsilaikė
Po dviejų dienų „Šilutė“ jau žaidė namuose tvarkaraštyje numatytas rungtynes su Vilniaus „Granitu“. Vilniečiai, kaip ir šilutiškiai, turėjo 23 taškus ir užėmė penktą vietą. Mūsiškiai po pergalės prieš NFA buvo pakilę į ketvirtą vietą – aukščiausią vietą šiame sezone. Nors „Bildukų“ palaikymas buvo audringas, kaip ir ankstesnėse rungtynėse, mūsų futbolininkams nesisekė: atakos buvo nesėkmingos, klaidos gynyboje leido varžovams susikurti patogių progų įvarčiams. Vienos tokios atakos metu 57 minutę mūsiškių baudos aikštelės prieigose buvo pargriautas varžovų puolėjas. Mušant baudinį „Šilutės“ vartininkas Liudvikas Valius kamuolį atmušė, bet prie jo pirmi suskubo vilniečiai ir įmušė pirmąjį įvartį. Sugluminti praleisto įvarčio po septynių minučių šilutiškiai vėl suklydo gynyboje – leisdami prasiveržti „Granito“ puolėjui dešiniu aikštės kraštu ir pelnyti antrąjį įvartį. Nors mūsiškiai stengėsi, pakeisti rezultatą per likusį rungtynių laiką nebepavyko – pralaimėjo 0:2.
Artimiausias rungtynes „Šilutė“ žais rugpjūčio 11 dieną Palangoje su vietos FK „Palanga“. Ambicingi palangiškiai, I lygos debiutantai, savo sąskaitoje po 14 rungtynių turi 15 taškų ir užima aštuntą vietą. Pirmajame LFF I lygos pirmenybių rate su palangiškiais rungtyniauta gegužės mėnesį Šilutėje, permainingas susitikimas baigėsi lygiosiomis 2:2. Įvarčius tose rungtynėse pelnė Aurimas Tolis ir Zigmas Butkus. Namuose šilutiškius pamatysime žaidžiančius rugpjūčio 18 d. – jie rungtyniaus su kita sostinės komanda „Polonija“.

„Pamario“ inf.

Comments