Naujienos‎ > ‎

Sporto aistruolių prognozės išsipildė – rajono salės futbolo čempionai - „Šilutės vandenys“

Svajunas Cesnulis paskelbė 2019-01-01 21:55
2018-12-29, Romualdas Danielius MAŽUTIS Šilokarčema.lt

Šilutės rajono salės futbolo (5x5) pirmenybes penktąjį kartą pamečiui laimėjo „Šilutės vandenų“ komanda (vadovas Valdas Urbonas). „Vandeniai“ lemiamose finalo rungtynėse dėl I vietos rezultatu 5:2 nugalėjo Šilutės „Pamarį“ (vadovas Vaidis Dedurkevičius) . III vietą užėmė Rusnės „Žvejas“ (vadovas Tomas Kolpertas).

Pirmenybės prasidėjo lapkričio 30 dieną, finišavo – gruodžio 15-ą. Dėl VšĮ Šilutės sportas (direktorius Dainius Gricevičius, futbolo vadybininkas Romualdas Taršauskas) įsteigtų taurių, medalių, specialiųjų prizų kovojo 5 komandos: „Šilutės vandenys“, „Pamarys“, Rusnės „Žvejas“, FK „Šilutė“ jauniai (treneris Bronius Mackevičius) ir „Svajonių komanda“ (vadovas Robertas Šimaitis). Tokia tvarka jos ir išsirikiavo turnyrinėje lentelėje. Varžyboms teisėjavo  Svajūnas Česnulis ir Nerijus Giedraitis.

Pirmenybės buvo trumpos: žaista vieno rato sistema. Anot S. Česnulio, du ratai leistų komandoms daugiau parungtyniauti, tačiau atsižvelgta į komandų pageidavimą rengti greitesnes pirmenybes, mat  šv. Kalėdų atostogoms grįžta užsienyje dirbantis pamariškiai, taip pat Lietuvos didmiesčiuose besimokantis jaunimas. Būtent jie papildo ir sustiprina komandas. Tokia realybė. Futbolo geografija Šilutės rajone optimizmo nekelia. Tejuda Šilutė ir Rusnė, kartais sukruta Žemaičių Naumiestis, Vainutas. Kitur, matyt, futbolo „pakasynos“.

Rajono futbolo aistruoliams nebuvo didelis galvosūkis, kurios komandos žais finale. Net ir pusfinalio poros turėjo aiškius favoritus - „Šilutės vandenys“ sutriuškino FK „Šilutė“ jaunius – 16:6, o „Pamarys“ nugalėjo „Žveją“ – 13:9. Šilutės „Svajonių komanda“, turėjusi trumpiausią atsarginių žaidėjų suolelį, į pusfinalį neprasimušė, liko penkta.

Rungtynės dėl III vietos gruodžio 15 dieną tarp „Žvejo“ ir FK „Šilutė“ jaunių buvo įtemptos tik pirmąjį kėlinį, kuris baigėsi lygiosiomis – 3:3. Po pertraukėlės įvarčius mušė tik rusniškiai. Rungtynių rezultatas – 13:3 „Žvejo“ naudai. Įvarčius pelnė: Domantas Kairys – 5, Joris Januška – 4, Dominykas Šatkus – 3, Rokas Sirtautas – 1. Tarp šilutiškių pasižymėjo Markas Užkuraits, įmušęs 3 įvarčius.

„Pamario“ ir „Šilutės vandenų“ ekipų rungtynės dėl čempionų titulo vyko atkakliau. Rajono pirmenybėse amžini varžovai dėl prizinių vietų „Šilutės vandenys“ ir „Pamarys“ vėl  sprendė klausimą, kuri iš jų pajėgesnė. „Vandeniai“ sukūrė daugiau progų įvarčiams pasiekti, bet ne visas išnaudojo, o „Pamarys“ne tik atmušinėjo atakas, bet ir jas rengė. Antrajame kėlinyje, esant rezultatui 3:2 „vandenių“ naudai, „Pamario“ futbolininkai praleido kelias dėkingas progas išlyginti rezultatą ir buvo nubausti – dar du gražūs įvarčiai buvo įmušti į „Pamario“ vartus. Rungtynes rezultatu 5:2 laimėję „Šilutės vandenys“ penktąjį kartą tapo rajono salės futbolo čempionais. 3 įvarčius įmušė Kostas Vilkys, po 1 – Aivaras Thales ir Naglis Pielikis. „Pamariui” po įvartį pelnė Marius Jazbutis ir Martynas Agintas.

Komandas prizininkes sveikino ir apdovanojo D. Gricevičius ir R. Taršaukas.  „Vandeniams“ įteikta taurė, medaliai ir Lietuvos futbolo mėgėjų lygos (LMFL) 200 eurų čekis apsipirkti danų firmos „Hummel“ sporto prekių parduotuvėse. „Pamario“ komanda džiaugėsi 150 eurų LMFL čekiu, „Žvejas” – 100 eurų čekiu. Reikia pažymėti, kad FK „Šilutė“ draugystė su LFML tęsiasi nebe pirmus metus ir yra naudinga abiems pusėms. Specialiais prizais pagerbti geriausi komandų futbolininkai: Artūras Normantas („Šilutės vandenys“), Darius Paldauskas („Pamarys“), Domantas Kairys („Žvejas“), Markas Užkuraitis (FK „Šilutė“ jauniai) ir Visvaldas Norvaišas („Svajonių komanda“). Rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas – puolėjas Aivaras Thales („Šilutės vandenys“) per šešias rungtynes įmušė 35 įvarčius. Marius Jazbutis („Pamarys“) pelnė 27, Kostas Vilkys („Šilutės vandenys“) – 15.

Comments