Naujienos‎ > ‎

Sporto tarybos siekis – dengtas futbolo maniežas

Svajunas Cesnulis paskelbė 2018-05-29 08:39
www.šilokarčema.lt
2018-05-27d.

    Rajono savivaldybės sporto taryba, posėdžiavusi gegužės 15 dieną, apsvarstė 7 klausimus. Svarbiausias, reikšmingiausias buvo pirmasis: statyti dengtą futbolo maniežą, kuris tarnautų ir kitoms sporto šakoms, renginiams, parodoms, šventėms arba pasitenkinti dirbtinės dangos aikšte? Bendru sutarimu, nusvėrė pirmasis variantas. Tai nuomonei pritarė ir posėdyje dalyvavęs Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V. Pozingis, savivaldybės tarybos nariai A. Gečas, R. Stonkus, P. Tunaitis.

    Sporto tarybą sudaro 11 asmenų: Savivaldybės tarybos ir administracijos atstovai, rajono sporto organizacijų bei visuomenės atstovai. Pirmininkas skiriamas mero teikimu, patvirtinus kandidatūrą savivaldybės tarybai. Sporto tarybos uždavinys – teikti siūlymus savivaldybės tarybai dėl kūno kultūros plėtros bei sportinės veiklos. Žodžiu, turi patariamąjį balsą. Gegužės 15 dieną posėdį vedė sporto tarybos pirmininko pavaduotojas, Šilutės sporto mokyklos direktorius A. Lileikis. Kiti dalyviai – aukščiau minėti savivaldybės tarybos nariai, VšĮ Šilutės sportas direktorius D. Gricevičius, Juknaičių sporto klubo ir Šilutės stalo teniso klubo „Varmas“ vadovai J. Gavėnia ir J. Piekautas, Lietuvos septyniolikmečių rinktinės vyr. treneris S. Česnulis ir futbolo klubo „Šilutė“ vadybininkas R. Taršauskas. Jei S. Česnulio pristatomas projektas apie stadioną po kupolu sulauks Savivaldybės tarybos palaiminimo, ši sporto taryba įsirašys į Šilutės sporto istoriją. Tuo galima neabejoti.

Stadionas po kupolu

    Dengtas futbolo maniežas (129x102) – daugiafunkcinis objektas. Koks jis, kaip veiktų, kokią naudą atneštų, vaizdžiai papasakojo posėdžio dalyviams, parodė skaidres S. Česnulis. Daugiasluoksnis pripučiamas kupolas, dengtas polisteroliu, įtvirtintas plieniniu tinklu. Apdangalas atsparus audroms, vėjui, lietui, šalčiui, karščiui, sniegui, smūgiams, įpjovimams. Sintetinę futbolo veją supa bėgimo takas. Čia gali treniruotis, rungtyniauti ne tik futbolininkai, bet ir lengvaatlečiai, kitų sporto šakų mėgėjai ir profesionalai, galima vesti kūno kultūros pamokas, įvairius didesnius renginius, parodas, šventes, koncertus. Sėdimų vietų tribūnose – 3200. Beje, konteinerinio tipo tribūnos, kaip ir pastatas, lengvai išmontuojamos, išskyrus sintetinę veją. Maniežo pirmajame aukšte apstu pagalbinių patalpų (persirengimo kambariai, teisėjų, trenerių, medikams skirti kambariai, UEFA delegato kambarys, spaudos atstovų, bilietų kasos, tualetai). Antrasis aukštas – kavinė ant stogo. Objektas įrengiamas per 2-3 mėnesius, sumontuojamas per 2-4 savaites. Eksplotuojamas kiaurus metus. Sąmatinė vertė – apie milijonas eurų. Lietuvos futbolo federacija (LFF) planuoja pastatyti 7 dengtus futbolo maniežus. Stadionas po kupolu Šilutėje aptarnautų ne tik Klaipėdos apskritį, vakarinę šalies dalį, bet ir visą Lietuvą, ypač jei dengto stadiono dalininke taps LFF. Čia būtų rengiamos įvairaus amžiaus Lietuvos futbolo rinktinių treniruočių stovyklos, lygų klubų rungtynės, tarptautinės varžybos. Panašius maniežus turintys kauniečiai ir marijampoliečiai už vienas rungtynes ima nuomą nuo 800 iki 1000 eurų. Bet, kalbant apie rajono sporto infrastuktūros vystymą, šiandienos ir ateities sporto strategiją, nebūtina viską matuoti tik pinigais, atsipirks ar neatsipirks?  Stadionas po kupolu juk atneš ir sveikatingumo, užimtumo naudą. Jaunimėliui tikrai atsiras daugiau noro sportuoti, siekti aukštesnių rezultatų, bus rengiama daugiau varžybų.

Prieštaraujančių nebuvo

Sporto tarybos posėdis dėl dengto futbolo maniežo prieštaravimų nesukėlė. Sportininkų vilčių niekas neužgesino. Numatoma objekto vieta – miesto stadione. Gluosnių gatvėje aukštas maniežo kupolas gali nepatikti gyventojams. Bet vietos dar yra laiko tartis su visuomene. Diskusijos laukas – Savivaldybės internetinė svetainė. Kiekvienas turi progą pareikšti savo nuomonę. Gal ji nebus bereikšmė. Tačiau iškils ar neiškils mieste futbolo maniežo kupolas ar bus pasitenkinta mažesniu, tai yra dirbtinės dangos aikšte, priklausys nuo rajono savivaldybės tarybos sprendimo. 

Posėdyje spręsti ir kiti klausimai. Iš dalies pritarta dalinai patenkinti prašymus dėl lėšų skyrimo „Skrydžio“ (aviamodeliavimas) ir „Pamario“ (rankų lenkimas) klubams, taip pat Šilutės sporto mokyklai prizams rajono mokinių sporto žaidynėms. Nepatenkintas prašymas įsteigti antrą stalo teniso trenerio, kuris dirbtų Traksėdžiuose, etatą. Tam rasta objektyvių argumentų.

 

Comments