Naujienos‎ > ‎

Turnyre Minske U-17 rinktinė liko penkta

Svajunas Cesnulis paskelbė 2014-02-27 22:19

Lietuvos jaunimo U-17 rinktinė (gimę 1998 m. ir jaunesni žaidėjai) tarptautinį aštuonių jaunimo komandų turnyrą Minske baigė pergalinga gaida. Rungtynėse dėl 5 vietos jaunieji lietuvaičiai rezultatu 4:3 įveikė Rusijos klubo „Avangard“ jaunimo ekipą.

Rungtynes dėl 5 vietos lietuviai pradėjo susikaupę ir pirmieji išsiveržė į priekį. Trečiąjį įvartį, po Deivido Šešplaukio perdavimo, šiame turnyre pelnė Šiaulių futbolo akademijos auklėtinis Donatas Konikas.

Netrukus varžovai rezultatą išlygino, tačiau neilgam – įpusėjus pirmajam kėliniui Lietuvos U-17 rinktinė užgulė rusų klubo vartus ir pelnė vieną įvartį po kito. Rezultatą mūsiškių naudai, po tikslaus baudos smūgio, persvėrė klaipėdietis Nikita Peretiatko, o persvarą, po Eligijaus Jankausko ir D.Šešplaukio rezultatyvių perdavimų, įtvirtino vilniečio Juliaus Momkaus ir alytiškio Ernesto Stočkūno pelnyti įvarčiai.

Po pertraukos varžovai privertė sunerimti lietuvaičius, kuomet pelnė du įvarčius ir rezultatą sušvelnino iki minimumo, tačiau Lietuvos U-17 rinktinei nepalūžo ir sugebėjo išsaugoti pirmajame kėlinyje įgytą pranašumą.

Aštuonių komandų turnyre Lietuvos U-17 rinktinė du kartus sužaidė lygiosiomis, iškovojo pergalę ir kartą pralaimėjo.

Turnyro nugalėtojų laurai atiteko „Krasnodar“ jaunimo komandai, antri liko šeimininkai Baltarusijos futbolininkai, o trečioji vieta atiteko lenkijos klubo „Jagellonia“ jaunimo komandai.

Lietuvos U-17 rinktinės pagrindą šiame turnyre sudarė Šiaulių futbolo akademijos auklėtiniai. Lietuviai ruošėsi rudenį Slovakijoje vyksiančioms Europos čempionato atrankos varžyboms.

Preliminari rungtynių statistika

Lietuva U-17 – “Avangard” 4:3 (4:1)
Minsko maniežas
Įvarčiai: Donatas Konikas, Nikita Peretiatko, Julius Momkus, Ernestas Stočkūnas (Lietuva U-17)

Lietuvos U-17 rinktinės startinė sudėtis: Nerijus Tabokas, Domas Levišauskas, Edvinas Kloniūnas, Rokas Lekiatas, Linas Mėgelaitis, Edgaras Kloniūnas, Eligijus Jankauskas, Aidas Gurskis, Julius Momkus {65min. V.Giedraitis}, Deividas Šešplaukis, Donatas Konikas.