Naujienos‎ > ‎

Turnyre Minske U-18 rinktinė liko ketvirta

Svajunas Cesnulis paskelbė 2014-01-26 22:27   [ atnaujinta 2014-12-14 02:20 ]

    Lietuvos jaunimo U-18 (1997 m. gimimo ir jaunesni žaidėjai) rinktinė tarptautiniame 12-os komandų turnyre Minske užėmė ketvirtąją vietą. Rungtynėse dėl trečiosios vietos lietuviams nepakako moralinių ir fizinių jėgų - antrajame kėlinyje teko pripažinti triuškinantį Ukrainos pranašumą. Komandoje be keitimų visas rungtynes žaidė ir du Všį "Šilutės sportas" auklėtiniai Arvydas Miklovis ir Linas Mėgelaitis. Beje Linas metais jaunesnis už savo komandos narius.

Pirmajame kėlinyje buvo išlyginę rezultatą

Šeštadienio vakare Lietuvos jaunieji futbolininkai pusfinalyje nusileido Rusijos bendraamžiams, o jau sekmadienio popietę stojo į kovą su Ukrainos atstovais.

Varžovai pirmieji pelnė įvartį po taiklaus smūgio iš baudos aikštelės krašto, tačiau lietuviai nepasidavė. Po vieno Aurimo Jurgelevičiaus reido į tuščius vartus riedėjusį kamuolį sustabdė gynėjas. Tačiau 27 min. lietuvis vis tik pasiekė tikslą - jam pavyko aplenkti varžovus ir iš aštraus kampo pasiųsti kamuolį į vartus.

Išlyginę rezultatą mūsiškiai įgavo daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir vis dažniau lankėsi prie varžovų vartų, tačiau prieš pat pertrauką Ukraina atstatė savo pranašumą. Į Lietuvos vartus skirtą 11 metrų baudinį Lukas Jurgėlas atrėmė, tačiau pirmas prie kamuolio suskubo ukrainiečių žaidėjas.

Po pertraukos palūžo

Antrojo kėlinio pradžioje ukrainiečiams pavyko padidinti savo persvarą iki 3:1 ir tai buvo lemiamas lūžis šioje dvikovoje. Lietuvos komandai nepavyko atsitiesti psichologiškai, o senkančios fizinės jėgos lėmė klaidas gynyboje, kuriomis varžovai netruko pasinaudoti. Rungtynės baigėsi įtikinama Ukrainos pergale rezultatu 6:1.

"Pirmajame kėlinyje buvau patenkintas komandos žaidimu, tačiau antrajame pasirodė komandos nuovargis. Iš to sekė daug gynėjų klaidų, tad rezultatas yra toks, koks yra. Traumuotas buvo Lukas Valvonis, dar keli žaidėjai rungtyniavo susižeidę. Trūko lygiaverčių keitimų, nes šiame turnyre negalėjome remtis šešiais futbolininkais", - teigė Lietuvos U-18 rinktinės treneris Darius Butkus.

Trenerio teigimu, Baltarusijoje komanda įgavo naudingos tarptautinių rungtynių patirties, pavyko išbandyti rinktinės rezervą. „Pasiekėme pusfinalį - tai tikrai geras rezultatas. Mano nuomone, turnyras buvo aukšto lygio. Netrūko komandų, kurios dalyvaus savo amžiaus Europos čempionato „Elitiniame" atrankos etape", - kalbėjo D.Butkus.

Už lietuvių nugaros turnyre vyko Gruzijos komanda (5 vieta), Iranas (6), Suomija (7), Latvija (8) ir dar kelios ekipos. Turnyro nugalėtojais tapo Rusijos futbolininkai, kurie finale nepaliko vilčių šeimininkams Baltarusijos atstovams.

Rungtynių statistika

U-18 Ukraina - Lietuva 6:1 (2:1)
Įvarčiai: 12 ir 39 min. Guculjak, 43 min. Cygankov, 54 ir 80+1 min. Šebetun, 65 min. Lebed (Ukraina); 27 min. A.Jurgelevičius (Lietuva)
Įspėtas: 60 min. Chobotenko (Ukraina).

Lietuva U-18: Lukas Jurgėlas, Villi Grigaitis, Arvydas Miklovis, Erlandas Juška (76 min. Liutauras Rimkus) Giedrius Matulevičius, Linas Mėgelaitis, Aurimas Jurgelevičius (76 min. Žygimantas Žiaugra), Romualdas Blaževičius (57 min. Dominykas Barauskas), Rimvydas Balčiūnas, Tautvydas Bracevičius Domas Levišauskas.


Comments