Naujienos‎ > ‎

U-17 rinktinė atėmė taškus iš Europos vicečempionų italų

Svajunas Cesnulis paskelbė 2013-10-21 23:47

Lietuvos jaunių (U-17, gimę 1997 m. ir jaunesni žaidėjai) futbolo rinktinė pirmadienį nenusileido Europos vicečempionei Italijai. Liūties permerktame Alytaus stadione lietuviai iškovojo lygiąsias rezultatu 0:0.

Vienerios rungtynės atidėtos

Europos U-17 čempionato atrankos 2 grupės turnyre šeštadienį lietuviai 0:3 turėjo pripažinti Švedijos rinktinės pranašumą, o italai po atkaklios kovos rezultatu 2:1 palaužė Ukrainos ekipos pasipriešinimą.
S.Čirbos nuotr.

Antrąją dieną Marijampolėje turėjusios vykti rungtynės tarp Švedijos ir Ukrainos buvo atidėtos dėl pažliugusios aikštės, o Alytuje dvikovai tarp Lietuvos ir Italijos veją paruošti pavyko.

Rungtynių pradžioje tiksliau žaidė šios dvikovos favoritai italai, kurie keletą kartų iš toli patikrino lietuvių vartininko budrumą. Dariaus Butkaus ir Mariaus Skinderio treniruojama Lietuvos komanda bandė atsakyti greitomis atakomis ir aštriais perdavimais iš aikštės krašto, bet paskutinėje atakos stadijoje lietuviams vis pritrūkdavo tikslumo.

32 minutę Klaudijaus Janonio smūgis skriejo virš skersinio ir ant kojų pakėlė stadione susirinkusius gerbėjus. Kėlinio pabaigoje italai po kampinio galėjo išsiveržti į priekį, tačiau šeimininkų gynėjai sugebėjo neutralizuoti keletą iš eilės atliktų varžovų smūgių.

Lygiosios prilygsta pergalei

Antrąjį kėlinį Italijos rinktinė pradėjo susikaupusi ir šeimininkams pagrasino atlikdama keletą pavojingų smūgių. Šeimininkai taip pat nedelsė  ir 46 minutę po K.Janonio atlikto laisvo smūgio Giedrius Matulevičius smūgiavo šalia vartų. Jau kitos atakos metu italai patikrino mūsiškių vartų konstrukcijos tvirtumą.

67 minutę puikiu šuoliu vartininkas Marius Adamonis atrėmė pavojingą italų baudos smūgį, o dar vėliau Simone Minelli smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia virpsto. Abi komandos per likusį rungtynių laiką nieko pavojingo nesukūrė ir teisėjo finalinis švilpukas paskelbė kovingas lygiąsias - 0:0.

„Tai jau istorinis rezultatas. Ačiū vaikinams, kurie šiandien atidavė visas jėgas ir pademonstravo savo kovingumą. Šiai dvikovai visi futbolininkai buvo nusiteikę šimtu procentų ir tas matėsi aikštėje. Jeigu būtume dar pelnė įvartį, būtų apskritai fantastiška", - LFF.lt po rungtynių sakė Lietuvos U-17 rinktinės treneris D.Butkus.

Pasak trenerio pavyko įgyvendinti prieš rungtynes išsikeltus tikslus, o sąlygos rungtyniauti buvo vienodos."Lygiosios rungtynėse su italais mums prilygsta pergalei. Todėl esame patenkinti. Be abejo, oro sąlygos žaisti buvo ne idealios, tačiau josbuvo vienodos abiem komandoms", - kalbėjo D.Butkus.

Ketvirtadienį mūsiškių laukia lemiama dvikova su ukrainiečiais. "Šios lygiosios mums suteikia vilties. Paskutinėse rungtynėse su ukrainiečiais stengsimės pasiekti teigiamą rezultatą ir pakovoti dėl patekimo į kitą etapą", - pridūrė U-17 rinktinės strategas.

Atidėtos rungtynės tarp Švedijos ir Ukrainos bus žaidžiamos antradienį Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione.