Naujienos‎ > ‎

U-17 rinktinė atrankos turnyro starte nusileido Švedijai

Svajunas Cesnulis paskelbė 2013-10-19 22:36   [ atnaujinta 2013-10-20 00:11 ]

Lietuvos jaunimo U-17 (gimę 1997 m. ir jaunesni žaidėjai) rinktinė pirmose Europos U-17 čempionato atrankos rungtynėse Alytuje po dviejų įvarčių pirmojo kėlinio pabaigoje ir dar vieno antrajame kėlinyje turėjo pripažinti Švedijos komandos pranašumą rezultatu 0:3.

"Buvo akivaizdžiai matyti, jog Švedija šiuo metu yra kur kas geresnė komanda. Mums taip pat paveikė startinis jaudulys bei taktinės klaidos, kurias pavyko ištaisyti po pertraukos", - LFF.lt sake U-17 rinktinės treneris Darius Butkus.

Į praėjusio čempionato pusfinalį patekę švedai buvo aktyvūs nuo pat rungtynių pradžios. Jau pirmąją minutę Lietuvos rinktinę nuo įvarčio išgelbėjo vartininkas Marius Adamonis. Kiek vėliau komandos apsikeitė pavojingomis progomis, o lietuvių gretose į vartus smūgiavo Klaidas Janonis.

Mūsų šalies jaunimo rinktinei tikru išbandymu tapo paskutinės pirmojo kėlinio minutės, kurių metu švedai ypač suaktyvėjo ir 35 minutę pelnė pirmąjį įvartį. Dar po keturių minučių svečių komanda rezultatą padvigubino.

Po pertraukos į aikštę įžengė Dovydas Virkšas ir Lukas Valvonis, kurie pagyvino šeimininkų žaidimą ir suteikė gerų emocijų susirinkusiems žiūrovams. Lietuvos U-17 rinktinė arčiausiai įvarčio buvo 45 minutę, kuomet tik skersinis išgelbėjo švedus nuo tikslaus Erlando Juškos smūgio galva.

Kiek vėliau D.Virkšo ir L.Valvonio smūgiai privertė padirbėti švedų ekipos vartininką. Visgi galutinį tašką šiose rungtynėse 73 minutę padėjo Švedijos U-17 rinktinė ir jų puolėjas Tshutshu Tshakasua Wa Tshakasua. Jis iššokęs aukščiau už lietuvių gynėjus, smūgiu galva, pelnė efektingą įvartį.

„Varžovai turi ypač pajėgia komandą, kurių futbolininkai galingi ir individualiai stiprūs. Į mūsų vartus įmušti įvarčiai nebuvo ypatingi. Tiesiog priešininkas pasinaudojo mūsų gynybos klaidomis. Po pertraukos mes atrodėme kur kas užtikrinčiau ir kėlinio pradžioje galėjome rezultatą sušvelninti", - po rungtynių teigė D.Butkus.

Kitose grupės rungtynėse Italija 2:1 įveikė Ukrainą. Pirmadienį lietuvių laukia dvikova su italais, o ketvirtadienį - su ukrainiečiais.

Į antrąjį, „Elitinį", atrankos etapą pateks po dvi stipriausios grupės komandas ir dvi geriausiai su jomis sužaidusios trečiosios ekipos iš 13 atrankos grupių.

Rungtynių statistika

Švedija U-17 - Lietuva U-17 3:0 (2:0)
Alytaus miesto stadionas, 200 žiūrovų
Teisėjas: Suren Baliyan (Armėnija)
Įvarčiai: 35, 73 min. Tshutshu Tshakasua Wa Tshakasua, 39 min. Love Reuterswärd (Švedija U-17)
Įspėti:

Lietuva U-17: Marius Adamonis, Erlandas Juška, Arvydas Miklovis, Villi Grigaitis, Aurimas Jurgelevičius, Ričardas Šveikauskas, Klaidas Janonis, Rimvydas Balčiūnas (71 min. Dominykas Donėla), Giedrius Matulevičius, Linas Mėgelaitis (41 min. Dovydas Virkšas), Edvinas Baniulis (57 min. Lukas Valvonis).

Atsarginiai: Lukas Jurgėlas, Dominykas Barauskas, Tautvydas Bracevičius, Jonas Skinderis.