Naujienos‎ > ‎

U-18 rinktinė įrodė pranašumą prieš latvius

Svajunas Cesnulis paskelbė 2013-01-12 08:31

Tarptautiniame V.Granatkino atminimo turnyre rungtyniaujanti Lietuvos U-18 (gimę 1995 m. ir jaunesni žaidėjai) įrodė pranašumą prieš bendraamžius iš Latvijos. Rungtynėse dėl 13-16 vietų mūsiškiai varžovus nugalėjo 1:0 po Dariaus Kazubovičiaus įvarčio antrojo kėlinio viduryje.

Pirmajame kėlinyje lietuviai po truputį perėmė iniciatyvą ir dvi geras progas pasižymėti. 8 minutę Dariaus Kazubovičiaus smūgį iš baudos aikštelės vidurio atrėmė vartininkas, o 30 min. puikų šansą turėjo vienas prieš vieną krašte atsidūręs Donatas Šėgžda, bet jo spirtą kamuolį taip pat atmušė vartininkas.

Sužaidus apie valandą šansą turėjo gynėjas Aivaras Meškinis, bet jo smūgis galva po kampinio buvo netikslus. 66 min. lietuviai išsiveržė į priekį po gražios kombinacinės atakos. Ją tiksliu smūgiu iš 10 metrų užbaigė D.Kazubovičius.

Tačiau netrukus po įmušto įvarčio lietuvių užduotį apsunkino labai abejotinas arbitro sprendimas. Latviams uždirbus baudos smūgį varžovų futbolininkas staigiai bandė spirti kamuolį ir pataikė į nugarą bėgusį D.Šėgždą.  Teisėjas abiems žaidėjams parodė po geltoną kortelę, bet lietuviui tai buvo jau antroji ir jis turėjo palikti aikštę.

Vis dėlto dešimtiese Lietuvos futbolininkai žaidė drausmingai, neleido varžovams grasinti vartams ir patys pavojingai kontratakavo. 75 min. Rolando Baravyko iš toli stipriai spirtą kamuolį atrėmė vartininkas. Šansą latviai turėjo tik pačioje dvikovos pabaigoje, kai baudos aikštelėje atšokusį kamuolį pasiuntė šalia vartų.

"Rezultatu patenkintas, tačiau žaidimas galėjo būti geresnis. Žaidėme ketvirtas rungtynes per aštuonias dienas, todėl buvo nelengva. Reikalinga ir paskirstyti savo jėgas, ne tik bėgioti negalvojant", - po dvikovos spaudos konferencijoje sakė rinktinės treneris Antanas Vingilys.

Rungtynėse dėl 13 vietos sekmadienį lietuviai susitiks su Belgijos futbolininkais, kurie 2:0 nugalėjo Kazachstano ekipą.