Naujienos‎ > ‎

U-21 rinktinė nervų kare įveikė Moldovą ir iškopė į ketvirtfinalį

Svajunas Cesnulis paskelbė 2014-01-28 00:48

    Lietuvos jaunimo rinktinei antras rungtynes iš eilės teko kautis nelygiomis jėgomis, tačiau svarbią pergalę pavyko pasiekti. Sandraugos taurės turnyre Sankt Peterburge lietuviai 1:0 nugalėjo Moldovą ir iškopė į ketvirtfinalį.Visas rungtynes žaidė ir trenerioS.Česnulio auklėtinis šilutiškis Justas Raziūnas.

Pergalingą įvartį 27 minutę nuo 11 metrų žymos įmušė Simonas Stankevičius. Nuo pirmojo kėlinio pabaigos Lietuvos komanda žaidė be pašalinto gynėjo Martyno Dūdos.

Pirmaudami liko dešimtiese

Sekmadienį rungtynėse su turnyro šeimininke Rusija net du lietuviai gavo raudonas korteles - gynėjas Aurimas Vilkaitis ir Deimantas Petravičius. Tai reiškė, kad jie abu turėjo praleisti paskutinę B grupės dvikovą su Moldova, kuriose Lietuvos jaunimui buvo būtina pergalė.

Rungtynių pradžioje kova daugiausiai vyko aikštės viduryje. Kėliniui įpusėjus lietuviams pavyko išsiveržti į priekį. Baudos aikštelėje pargriovus Klaudijų Upstą, teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo S.Stankevičius.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti kelias minutes mūsiškių situaciją vėl komplikavo raudona kortelė. M.Dūda prasižengė prie baudos aikštelės ir teisėjas kiek uždelsęs nutarė pašalinti lietuvį iš aikštės.  Po baudos smūgio moldavų spirtas kamuolys pataikė į virpsto ir skersinio sandūrą. Prieš pertrauką mūsiškius dukart taip pat gelbėjo puikus vartininko Igno Plūko žaidimas.

Permainingas antrasis kėlinys

Įgijusi teritorinę persvarą Moldovos komanda pradėjo dominuoti aikštėje. Lietuvos rinktinę dar kartą išgelbėjo smūgį atmušęs I.Plūkas, taip pat pasiaukojamas žaidimas gynyboje. 58 min. nusišypsojo ir sėkmė, kai po smūgio iš toli kamuolys atsimušė į virpstą ir atiteko varžovų puolėjui, tačiau šio spirtą kamuolį atrėmė I.Plūkas.

Netrukus puikų šansą kontratakoje turėjo lietuviai. Po Eriko Skripkino smūgio iš baudos aikštelės krašto kamuolys atsimušė į skersinį, o pakartotinis Viliaus Armanavičiaus bandymas buvo netikslus - kamuolys pralekė šalia vartų.  Baigiantis rungtynėms nuo varžovų gynėjų pabėgo S.Stankevičius, bet jo smūgį atmušė Moldovos vartininkas.

Lietuvos U-21 rinktinė išsaugojo pergalingą rezultatą ir B grupėje užėmė pirmąją vietą. "Noriu padėkoti vaikinams už parodytą charakterį. Jau įprantame rungtyniauti su žaidėjų deficitu. Šie trys taškai mums buvo labai svarbūs. Galėčiau išskirti mūsų vartininką", - po rungtynių sakė U-21 rinktinės treneris Arminas Narbekovas.

Spaudos konferencijoje paklaustas dėl pašalinimų, treneris atsakė: "Reiktų klausti teisėjų, tačiau keistoka, kai vakar mums buvo skirtas 11 metrų baudinys ir raudona kortelė, o šiandien varžovams - toks pats baudinys ir įspėjimas. Epizodo, po kurio mūsų žaidėjas buvo pašalintas, gerai nemačiau. M.Dūda teigė, kad varžovo nelietė. Bet sunku dabar komentuoti neatslūgus emocijoms."

Ketvirtfinalyje lietuvių lauks stipriausia A grupės komanda Ukraina. Pernai su šia ekipa mūsiškiai turnyre susitiko net du kartus ir abu pralaimėjo.

Rungtynių statistika

U-21 Lietuva - Moldova 1:0 (1:0)
Teisėjas - Roman Černov, 500 žiūrovų
Įvartis: 27 min. Simonas Stankevičius (Lietuva)
Įspėti: 31 min. Titas Vitukynas, 68 min. Lukas Pangonis (Lietuva); 26 min. Katalin Karl (Moldova);
Pašalintas: 38 min. Martynas Dūda (Lietuva)

U-21 Lietuva: Ignas Plūkas, Justas Raziūnas, Edvinas Girdvainis, Martynas Dūda, Lukas Pangonis, Rokas Gedminas (66 min. Erikas Skripkinas), Titas Vitukynas (40 min. Vilius Armanavičius), Mykolas Krasnovskis, Tomas Salamanavičius (85 min. Lukas Narbutas), Simonas Stankevičius (90 min. Edvinas Baniulis), Klaudijus Upstas (58 min. Dovydas Norvilas).

Comments