Naujienos‎ > ‎

Vartininkas bėgo atakuoti

Svajunas Cesnulis paskelbė 2012-09-13 01:54
2012-09-07 | Romualdas MAŽUTIS
http://www.silokarcema.lt

    Šilutės rajono mažojo futbolo (7x7) pirmenybėms netrūksta atkaklumo, įdomių varžybų epizodų, bet glumina vienas nemalonus dalykėlis: futbolininkų keiksmai. Rungtynių teisėjai mato ir fiksuoja žaidėjų pražangas, deja, neretai kurti stipriems žodeliams. Praėjusį antradienį ir ketvirtadienį per trejas rungtynes tik teisėjas R.Čeliauskas įspėjo Vainuto komandos keikūnėlį, nors tokių netrūko ir kitose ekipose.

Keiksmai aikštėje – pykčio putos

    Dar prie Šilutės stadiono vartų išgirsti ne tik duslius spyrius į kamuolį, bet ir keiksmų. Jie skamba ir per treniruotes, ir žaidžiant. Negražiais žodeliais pasitaško ne vien vyrai – nedaug atsilieka paaugliai. Pusę bėdos būtų, jei tik velniuotųsi. Nė velnio – mieliau paleidžia trumpesnį, anot žemaičių, „macnesnę“, nešvankesnę rusišką nevartotiną formuluotę. Deja, rungtynių teisėjas neretai lieka tam kurčias, nestabdo žaidimo, nesudrausmina keikūno geltona kortele, tai yra jo neįspėja. Keiksmai atskrenda ir iki žiūrovų. Būna tėvų su vaikais, ateina į futbolininkus akyčių paganyti panelės, draugės. Visi supranta: kieta kova vejoje – rungtynių dalis, kartais futbolininkui ir kliūna nuo varžovo. Gražu, kai pargriautam paduoda ranką jį nuskriaudęs žaidėjas taip pripažindamas pažeidęs taisykles. Viskas kitaip apvirsta kuriam nors prapliupus bjauria tirada. Keiksmai aikštėje – pykčio ženklas. Gi nevaldomas pyktis – sportininkui ne sąjungininkas. Mano galva, į pirmenybių nuostatus ne pro šalį būtų įtraukti punktą, leidžiantį futbolininką keikūną bent porai minučių pašalinti iš aikštės. Tuomet patys žaidėjai ragintų saviškius tvardytis. Žinoma, teisėjui prisidėtų darbo, nes tektų sekti laiką, kada išvarytas žaidėjas ar kitas galės grįžti padėti savo ekipai.

”Mėgėjai“ pristabdė lyderį

    Praėjusį antradienį įvyko vienerios rungtynės. Pirmojo rato vidutinioką „Mėgėjų“ komandą (vadovas Ramūnas Sedleckas) egzaminavo lyderiaujantis „Pamarys“ (vadovas Tomas Štakas), tebeskinantis pergales ir antrajame rate. Prieš rungtynes „Mėgėjų“ žaidėjai paklausti, ar sustabdys „Pamarį“, atsakė bent pristabdysiantis. Taip ir padarė. Rungtynės baigėsi lygiosiomis – 3:3. Rezultatą tris kartus teko lyginti „Pamariui“.

    Pirmas kampinis buvo pakeltas prie „Pamario“vartų, pirmas pavojingas smūgis trenktas į „Mėgėjų“ vartus. Dažniau atakavo lyderis, bet pirmas įvartis krito į jo vartus – po tikslaus „Mėgėjų“ komandos žaidėjo perdavimo vienas prieš „Pamario“ vartininką su kamuoliu atsidūręs Justas Jančauskas gautą progą išnaudojo, pelnė įvartį – 1:0. Netrukus rezultatą padvigubino ką tik į aikštę išbėgęs Jonas Petkus, pakeitęs komandos draugą. “Mėgėjai“ jau džiaugdamiesi turseno į aikštelės vidurį, bet rungtynių teisėjas Robertas Šmitas galva iš arti įmušto įvarčio neįskaitė - įžvelgė J.Petkaus pražangą. Vis dėlto pasatarasis po kelių minučių savo įvartį įkalė koja – 2:0. Dabar teisėjas jam priekaištų neturėjo.

    „Pamarys“ po lengvai praleistų įvarčių nepakriko ir „Mėgėjų“ euforiją greitai nugesino Juliaus Plauškos ir Kosto Vilkio įvarčiais – 2:2. Taip baigėsi pirmasis kėlinukas.

    Po pertraukėlės kova užvirė iš naujo. Rungtynėms artėjant į pabaigą sėkmė šyptelėjo „Mėgėjams“ – jų atakos metu J.Jančausko stipriai smūgiuotas kamuolys po rikošeto įsprūdo į „Pamario“ vartus – 3:2. Atrodė, lyderis nebeišsigelbės, bet „Mėgėjų“ vartininko klaida padėjo Juliui Užkuraičiui išlyginti rezultatą – 3:3. Komandos pasidalijo po tašką.

Snaiperių Olego ir Georgijaus įvarčiai

    Rugpjūčio 30 dieną „Vainutas“ (vadovas Arūnas Trakšelis) žaidė su pirmenybių autsaideriu FK „Šilutė-97” (treneris Bronius Mackevičius). Pirmą kėlinuką penkiolikmečiai beveik atsilaikė, sukūrė progų prie varžovų vartų, kuriuos gynė krepšininkas A.Trakšelis. „Vainuto“ ekipos žaidėjai atakavo aštriau, bet jų šūviai į vartus skriejo pro šalį. Po to, kai vienas jų futbolininkas iš arti nepataikė į vartus, susilaukė saviškio replikos: pavadino klišiumi. Žinoma, įžeisti ekipos nario, matyt, nenorėta, bet toks nederamas žodelis išsprūdo. Juk kartais ir profesionalai futbolininkai, iš to susikrovę miljonus, „nušutina“ kamuolį į dausas, tai kas čia tokio, kai taip nutinka mėgėjui, atėjusiam paspardyti kamuolį. Pirmą kėlinį įvartį „Vainuto“ naudai pelnė Rimas Ubartas – 1:0.

    Antrą kėlinį „Vainuto“ žaidėjai buvo tikslesni ir nugalėjo rezultatu – 7:2. Tris įvarčius įmušė Olegas Vasiljevas, tą dieną draugų pavadintas snaiperiu, du kartus pasižymėjo R.Ubartas, po kartą – Eligijus Vaičiulis ir Andrius Šeškauskas. Penkiolikmečių komandos priekyje vėją kėlė greitas Lukas Sirtautas. Jis įmušė abu įvarčius. Lukas ir Arvydas Miklovis šį rudenį treniruosis ir mokysis Panevėžyje. Čia buriama Lietuvos penkiolikmečių rinktinė. Metais jaunesnis Linas Mėgelaitis (treneris Svajūnas Česnulis) taip pat išvyksta į Panevėžį. VšĮ „Šilutės sportas“ futbolo treneriai pamaryje randa gabių, perspektyvių šiai sporto šakai vaikų. Ar perliukai sutviskės, parodys laikas.

    Tą pačią dieną „Naujas Parkas“ (vadovas Arūnas Pupšys), turnyrinėje lentelėje po 11 rungtynių užimantis antrą vietą, sutriuškino „Erelius“ (vadovas Gintaras Bružas) – 6:1. „Ereliai“ rugpjūčio 27 dieną pateikę staigmeną (nugalėjo FK „Šilutę-95-96” – 2:1) vylėsi taip „pakutenti“ „Naują Parką“, kad anam juokas į ašaras peraugtų. Nepavyko. Varžovai greitai įmušė pirmą įvartį, o po to ir kitus.

    Pirmą kėlinį mėlynus marškinėlius vilkintys „Ereliai“ pralaimėjo – 0:4. Ar bus nokautas?! Ne, jauna “Erelių“ komanda sparnų nenuleido, kovojo iki paskutinio teisėjo N.Giedraičio švilpuko. „Naujas Parkas“ nugalėjo – 6:1. Laimėtojams tris įvarčius pelnė techniškas puolėjas Georgijus Drožeanu, 2 – Kęstutis Markvaldas, 1 – Lukas Peteris. Antrame kėlinyje buvo epizodas, kai „Naujo Parko“ vartininkas Darius Karalius pametėjo sugautą kamuolį sau po kojomis ir nukūrė į priekį mušti įvarčio. Darius galėjo sau leisti tokį akibrokštą, nes jo komanda itin pirmavo. Vis dėlto įvarčio jis neįskėlė. „Ereliai“ rezultatą sušvelnino – 6:1. D.Karalių nuginklavo Dominykas Gailius. „Erelių“ vadovas G.Bružas sakė, kad jų futbolininkai minimą dieną lengviau pataikydavo kamuoliu į varžovų vartų virpstą nei į pačius vartus.

Ankstesnio turo rezultatai: „Šilutės baldai“–FK „Šilutė-97” – 9:1, „Pamarys“–„Ereliai“ – 7:1.

Comments