FK "Šilutės veteranas" tarptautinio turnyro čempionai

Svajunas Cesnulis paskelbė 2013-01-27 22:21   [ atnaujinta 2018-02-20 21:52 ]

FK „Šilutės veteranas“ sostinėje buvo geriausias

     2013 m. sausio 26 d. Vilniuje įvyko „Igol“ veteranų futbolo turnyras, kuriame dalyvavo FK „Šilutės veteranas“. Šilutiškių komandą atstovavo Saulius Malinauskas, Svajūnas Česnulis, Linas Gedvila, Eugenijus Kolpertas, Artūras Rimkus, Aurelijus Sūdžius, Vaidas Petkus, Audrius Lukošius, komandos treneris Rytis Kostiuška ir administratorius Vidas Augustinavičius. Be FK „Šilutės veteranas“ turnyre dalyvavo dar penkios komandos iš Vilniaus, Marijampolės, Utenos ir svečiai iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Primorsko miesto. Burtų keliu komandos buvo suskirstytos į du pogrupius, kuriuose kiekviena komanda sužaidė po dvejas varžybas tarpusavyje. Pogrupiuose komandos atitinkamai užėmusios trečiąsias vietas kovojo dėl 5-6 vietų, komandos, užėmusios antrąsias vietas, kovojo dėl 3-4 vietų, o pogrupių nugalėtojai kovojo finale. Buvo žaidžiami du kėliniai po 15 min.

Šilutiškiai pateko į antrą pogrupį kartu su „Seimo“ komanda ir Marijampolės veteranais. Pirmieji į aikštę išbėgo seimūnai ir suvalkiečiai. Rungtynių pirmoje pusėje padėtį aikštelėje kontroliavo „Seimo“ komanda, kuri po pirmojo kėlinio pirmavo 2 – 0. Antro kėlinio pradžioje Marijampolės futbolininkai sušvelnino rezultatą ir pabaigoje užgulė priešininkus, tačiau išlyginti rezultato jiems nepavyko. Rungtynes laimėjo „Seimo“ komanda rezultatu 2 – 1.

Antrose rungtynėse susitiko „Šilutės veteranas“ ir „Seimas“. Susižaidę seimūnai nuo pirmų minučių užpuolė šilutiškius ir pasinaudoję klaidomis gynyboje išsiveržė į priekį. Du įvarčius į „Šilutės veteranas“ vartus įmušė buvęs seimo narys Aleksandr Sacharuk ir ministras Juozas Olekas. Antrame kėlinyje šilutiškiai neturėjo kur trauktis, reikėjo pulti ir mušti įvarčius. Po kelių minučių rezultatą sušvelnino L.Gedvila, dar po kelių minučių S.Česnulis rezultatą išlygino ir likus žaisti šešias minutes po tolimo S.Česnulio smūgio, „Šilutės veteranas“ pirmauja 3 – 2. Likusį laiką aikštėje vyko įtempta kova, komandoms pavyko surengti keletą gražių atakų, tačiau rezultatas nesikeitė.

Kitos rungtynės buvo svarbios ir „Šilutės veteranui“ ir Marijampolės futbolininkams, tačiau visą pusvalandį aikštelėje dominavo šilutiškiai. Energingas ir kibus gynėjo V.Petkaus žaidimas eliminavo iš žaidimo suvalkiečių atakų lyderį Ž.Buzą, efektyvus ir efektingas A.Rimkaus žaidimas vartuose bei S.Česnulio pelnyti keturi įvarčiai sužlugdė suvalkiečių viltis kovoti dėl prizinės vietos.

Po rungtynių pogrupiuose komandos išsidėstė taip: I pogrupis – 1. IGOL (Vilnius), 2. UTENA, 3. PRIMORSK (Rusija). II pogrupis – 1. FK „Šilutės veteranas“, 2. SEIMAS (Vilnius), 3. MARIJAMPOLĖ.

Rungtynėse dėl penktos vietos Marijampolės futbolininkai nugalėjo svečius iš Rusijos, trečią vietą užėmė Utenos komanda nugalėjusi „Seimo“ komandą, o finale susitiko Vilniaus „Igol“ ir FK „Šilutės veteranas“.

Rungtynių pradžioje abi komandos žaidė drausmingai, suprasdamos, kad kiekviena klaida gali lemti rungtynių baigtį. Nepriekaištingas A.Rimkaus žaidimas vartuose neleido vilniečiams įmušti įvarčio, o tolimi, stiprūs ir taiklūs S.Česnulio smūgiai tris kartus pasiekė tikslą. Dar vieną įvartį pelnė E.Kolpertas ir rungtynių baigtis jau aiški. Paskutinėmis sekundėmis vilniečiai pelnė „paguodos“ įvartį. Rungtynės baigėsi rezultatu 4 – 1.

FK „Šilutės veteranas“ laimėjo turnyrą ir namo parsivežė dar vieną taurę į savo kolekciją. Geriausiu turnyro žaidėju pripažintas S.Česnulis pelnė 9 įvarčius ir buvo rezultatyviausias.   

Straipsnio autorius Rytis Kostiuška


Comments