TURNYRAS MARIJAMPOLĖJE

Svajunas Cesnulis paskelbė 2014-10-07 22:02

Š.m. spalio 4 d. (šeštadienį) Marijampolėje vyko tradicinis veteranų futbolo turnyras, skirtas ilgamečiam suvalkijos krašto futbolininkui ir treneriui Jonui Kaupaičiui atminti. Turnyre dalyvavo Šilutės, Marijampolės, Kybartų, Plungės ir Vilniaus veteranų futbolo komandos. Šilutiškių komandą atstovavo Juozas Žiemys, Vladimiras Čiumakovas, Eugenijus Kolpertas, Saulius Malinauskas, Darius Igaris, Robertas Švedas, Vaidas Petkus, Linas Gedvila ir Rytis Kostiuška.

Komandos žaidė rato sistema, po septynis žaidėjus (6+1), du kėlinius po 10 minučių. Pirmose rungtynėse FK „Šilutės veteranas“ susitiko su Marijampolės veteranais. Iš suvalkiečių veidų buvo galima spręsti, jog jie nusiteikę kovingai ir pasiruošę priešininkus sutriuškinti, tačiau pirmojo kėlinio viduryje stiprus ir tikslus „Šilutės veteranų“ kapitono S.Malinausko smūgis į vartų apatinį kampą buvo nepasiekiamas marijampoliečių vartininkui. Likusį laiką vyko atkakli kova, tačiau Marijampolės futbolininkai priešpaskutinę minutę vis dėlto rezultatą išlygino. Rungtynės baigėsi taikiai 1 – 1.

Antrose rungtynėse laukė pajėgus varžovas iš Plungės. Neparankūs šilutiškiams varžovai pirmieji pelnė įvartį ir įsiveržė į priekį. Tačiau nuo pirmojo kėlinio antros pusės rungtynių iniciatyva priklausė FK „Šilutės veteranas“. Pirmasis pasižymėjo S.Malinauskas, pakėlęs kamuolį nuo vidurio aikštės ir pergudravęs ne tik gynėjus, bet ir plungiškių vartininką, kuris nepasiekė per jį „perkelto“ kamuolio. Šis įvartis buvo gražiausias ir efektingiausias turnyro įvartis. Antrame kėlinyje V.Čiumakovas išvedė Šilutės futbolininkus į priekį, o rungtynių pabaigoje D.Igaris įmušė trečią įvartį. Rungtynės laimėtos rezultatu 3 – 1.

Trečiose rungtynėse šilutiškius egzaminavo geriausios sudėties Vilniaus veteranų futbolininkai, kurie sugebėjo pergudrauti varžovus, įvesti chaosą FK „Šilutės veteranas“ žaidime ir laimėjo rungtynes sausu rezultatu 4 – 0.

Paskutinės Šilutės veteranų rungtynės su Kybartų veteranais buvo pačios permainingiausios. Viena iš pirmųjų Šilutės atakų baigėsi gražiu J.Žiemio įvarčiu, dar po kelių minučių V.Petkus rezultatą padvigubina 2 – 0. Nuo šio momento įvyko tai, ko negali sau leisti nei viena komanda – patikėti pergale anksčiau laiko. Pirmojo kėlinio pabaigoje Kybartai sušvelnino rezultatą 1 – 2. Antrojo kėlinio pradžioje rezultatas lygus 2 – 2, o likus žaisti penkias minutes, Kybartų futbolininkai įsiveržia į priekį 3 – 2. Šilutiškiams užgulus priešininkų vartus baudos aikštelėje pargriaunamas V.Čiumakovas, o S.Malinauskas nuo 9 metrų atžymos šaltakraujiškai išlygina rezultatą. Paskutinę rungtynių minutę Kybartų futbolininkai dar turėjo galimybę įmušti įvartį, tačiau iš vartų išbėgęs Šilutės vartininkas sugebėjo atremti pavojingai smūgiuotą kamuolį.

Geriausiu FK „Šilutės veteranas“ žaidėju buvo pripažintas Robertas Švedas.

Turnyre komandos išsidėstė tokia tvarka: 1. Vilnius – 10 tšk.; 2. Marijampolė – 8 tšk.; 3. Šilutė – 5 tšk.; 4. Plungė – 3 tšk.; 5. Kybartai – 1 tšk.